301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Şubat 2020 - Pazartesi 19:53
 
2.amatörde toplam 19 takımla start alıyor
Düzce amatör futbolda 2019-2020 futbol sezonunda 2. Amatör kümede gruplar, statü ve ligin başlama tarihi belli oldu
SPOR Haberi
2.amatörde toplam 19 takımla start alıyor

 

Düzce amatör futbolda 2019-2020 futbol sezonunda 2. Amatör kümede gruplar, statü ve ligin başlama tarihi belli oldu. Düzce ASKF bürosunda yapılan 2.amatör kura çekimine ligde mücadele edecek 19 takımın yöneticisi katıldı.

ERDOĞAN BIYIK 

Düzce ASKF Genel başkanı Erdoğan Bıyık kura çekimi öncesinde ligde mücadele edecek tüm takımlara başarılar diledi ve Amatör spor kulüplerinin Türkiye’nin en geniş sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu söyledi.  Erdoğan Bıyık kısa konuşmasında ligin centilmence geçmesi temennisinde bulundu.

GÖKHAN KARADAĞ

Türkiye Futbol Federasyonu  Düzce İl Temsilcisi ve amatör futbol Tertip Komitesi Başkanı  Gökhan Karadağ’da kura çekimi öncesinde statü ile bilgilendirme yaptı, kulüplerden görüşlerini dile getirmesini istedi.

İŞTE GRUPLAR

2019-2020 futbol sezonunda Düzce 2. Amatörde gruplar şu şekilde oluştu;

A GRUBU : Kuyudüzüspor, Sancakspor, Sivrikaya Sinerjispor, Karaçalıspor, Dikmelispor, Üçyolspor, Dadalıspor

B GRUBU: Koçyazıspor, Üçköprüspor, Taraşspor, Kıyıköyspor, Kutlu Köyspor, Doğanlıspor

C GRUBU : Bahçeköyspor, Saçmalıpınarspor, Öz Süt Avlayanspor, Gümüşova Belediyespor, Pırpırspor, Yeni Vakıfspor (Uluçınarspor)

STATÜ 2019-2020 futbol sezonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar birinci amatör kümeye yükselecek. 2. Amatörde küme düşme yok.Lig önceki sezonlarda olduğu gibi çift devreli oynanacak.

SEZONUN BAŞLAMA TARİHİ

2.amatörde 2019-2020 futbol sezonu 14 Mart 2020 Cumartesi günü  B grubunda oynanacak olan müsabakalarla başlayacak. Her hafta bir grubun tüm maçları Cumartesi günü oynanacak.

YENİ TAKIMLAR Düzce 2.amatörde yeni sezonda Dadalıspor,  Taraşspor, Pırpırspor, Uluçınarspor (Yeni Vakıfspor’ hakkını aldı)  takımları ilk kez mücadele edecek.

CENTİLMENLİK KUPASI Yeni sezonda 2.amatörde sezon sonrasında en centilmen birinci takımı forma, Eşofman  ve 10 futbol topu, ikinci takıma eşofman ve üçüncü takımı eşofman  verilmesi kararlaştırıldı.

OYUNCU UYGUNLUĞU Ligde mücadele edecek takımlar 18 kişilik listelerine 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 futbolcu yazmak zorunda. Takımlar 18 kişilik kadrolarına en f1989 ve daha önce doğumlu en fazla 5 oyuncuyu yazabilecek.

U LİGİ ZORUNLULUĞU 2019-2020 futbol sezonunda 2.amatörde ilk kez mücadele edecek olan takımlar alt yapı liglerinden en az birine katılmak ve bu ligi bitirmek zorunda.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA Türkiye Futbol Federasyonu İl Temsilcisi ve amatör futbol tertip komitesi başkanı Gökhan Karadağ  kulüplerin yine sezon öncesinde en az 2 yöneticiye kart çıkartmasını ve birbiri ile maç yapacak takımların forma rengi konusunda birbirleri ile görüş alışverişinde bulunmasını istedi.   

Kenan Işık

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 2.amatörde, toplam, 19, takımla, start, alıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı