301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:46
 
8. Sınıf Öğrenciler İçin Deneme Sınavı Yapıldı
Düzce'de Başarıya Bir Adım Projesi Kapsamında 8. Sınıf Öğrencilerimiz İçin Online Deneme Sınavı Yapıldı
DÜZCE YEREL HABER Haberi
8. Sınıf Öğrenciler İçin  Deneme Sınavı Yapıldı

Bilişim teknolojilerinde yaşanan gelişim ve yaşadığımız salgın hastalık sürecinin etkisinin eğitim üzerinde de hissedilir şekilde görüldüğü bu günlerde, eğitim paradigmaları ve ölçme değerlendirme metodolojisindeki devinime paralel olarak Online Sınav (Çevrimiçi Sınav) bir ölçme aracı olarak eğitim süreçlerinde sıkça yer almaya başlamıştır.

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Sınavı hazırlıkları ve İlimizde uygulanmakta olan Başarıya Bir Adım Projesi kapsamında 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik online sınav hazırlandı ve 21 Mayıs 2020 tarihinde iki seans halinde gerçekleştirildi.

Sınavda daha önce ilgili portala kayıtları gerçekleştirilen öğrencilerimiz, öğrenci numaraları ile sınava dahil olup, 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Merkezi Sınavda olacağı gibi sözel alan oturumunda 50 soru, sayısal alan oturumunda ise 40 soru yanıt vermeye çalıştılar.

Öğrencilerimize online sınavda sözel bölüm için 85 dakika, sayısal bölüm için 90 dakika süre verildi. İki alan oturumları arasında ise öğrencilerimize 10 dakika mola hakkı tanındı.

Online sınavda ilk deneyim olması hasebiyle her alan oturumu için Merkezi Sınav süresine ek olarak 10'ar dakika ek süre verildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: 8., Sınıf, Öğrenciler, İçin, , Deneme, Sınavı, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı