Akçakoca CHP Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesine Destek için Sakarya’da
Haber
24 Ekim 2020 - Cumartesi 21:23
 
Akçakoca CHP Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesine Destek için Sakarya’da
Akçakoca CHP İlçe Kadın Kollları Sakarya’da, İstanbul Sözleşmesi hakkında etkiliklere katılarak farkındalık yaratıyorlar.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Akçakoca CHP Kadın Kolları İstanbul Sözleşmesine Destek için Sakarya’da

Akçakoca CHP İlçe Kadın Kollları Sakarya’da, İstanbul Sözleşmesi hakkında etkiliklere katılarak farkındalık yaratıyorlar.

CHP Akçakoca Kadın Kolları Başkanı Saadet Anakan ve kadın kolları yönetiminden arkadaşları, son dönemde giderek artan kadına şiddete dikkat çekmek ve İstanbul Sözleşmesi’nin yasalaşması için Sakarya’da  gerçekleşen etkinliklere katıldı.

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Yönetimi tarafından Sakarya’da düzenlenen ”İstanbul sözleşmesi yaşatır” isimli  programa katılan Akçakoca CHP Kadın kolları çalışmalara destek oldular.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın da katıldığı etkinliklerde, CHP Düzce il ve ilçe kadın kolu başkan ve yöneticileri ile Bolu, Bilecik, Afyon kadın kolları başkan ve yöneticileri de yer aldı.

Kadın cinayetlerine dikkat çekilen konuşmaların yapıldığı halk buluşmasında bir yandan da partinin kadın yönetici ve üyeleri halka broşürle dağıttı.

Akçakoca CHP ilçe kadın kolları başkanı Saadet Anakan "Sakarya İl Kadın Kolları Başkanlığının düzenlediği “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” etkinliğinde bizleri buluşturan Azize Çeroğlu Başkanıma teşekkür ederiz. Bu güzel olayda bir araya geldiğimiz Sakarya, Bolu, Afyon ve Bilecik Kadın Kolları ile tanışmaktan ve Aylin Nazlıaka Genel Başkanımız ile beraber olmaktan mutluluk duyduk devamını canı gönülden diliyorum. 

Anakan konuşmasına şöyle devam etti“İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” projesi hakkında bilgilendirmede bulunan İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüncel, “Sakarya genelinde, farklı ilçelerde etkinlikler düzenleniyor,Bizlerde arkadaşlarımıza destek vermek için Sakarya iline giderek halkımızı İstanbul Sözleşmesi hakkında bilgilendiriyoruz

"Bununla beraber Kadın mağduriyetlerinin, cinayetlerinin, istismarların, şiddetin sadece bizim sorunumuz olmadığının farkına varılmasını ve bu konuda herkesin sesini yükseltmesini bekliyoruz" diyen Yöncel: “Bizler CHP olarak kadınları ve haklarını savunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Anakan konuşmasının sonunda  sözleşmenin uluslararası insan hakları sözleşmesi olduğunu belirtti ve Zengin, Sözleşmeye “Türk aile yapısını bozuyor “ diye karşı çıkan kesimin, içeriği bilmeden karşı çıktığını, sözleşmenin amacının kadına yönelik şiddet ve ev içi şiddetten arınmış bir toplum yaratmak olduğunu söyledi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Akçakoca, CHP, Kadın, Kolları, İstanbul, Sözleşmesine, Destek, için, Sakarya’da,
Yorumlar
Haber Yazılımı