301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 00:25
 
Akçakoca’da, Deniz Sezonu Kapanıyor
Akçakoca Belediyesi Mavi bayraklı plajları, 15 Eylül 2017 Pazar günü akşam kapatıyor.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Akçakoca’da, Deniz Sezonu Kapanıyor

 

Akçakoca Belediyesi Mavi bayraklı plajları, 15 Eylül 2017 Pazar  günü akşam kapatıyor.

Akçakoca sahillerinde yaz sezonu 15 Eylül’de sona erecek. İtfaiye  ekipleri yaz ayları boyunca yoğun mesai harcadı. Yaz sezonunda bütün önlemlere rağmen 1 kişi Karadeniz’de can verdi. Ekipler 70’den fazla vatandaşı ölümün kıyısından aldı.

 Belediye Başkanı Okan Yanmaz, "Yaz boyunca ilçemizde binlerce yerli ve yabancı turist ağırladık. Mavi bayraklı plajlarımızın tercih edilmesinin nedeni hem uzun kumsalı, hem üst düzey güvenlik olmasıdır. Yenilenen plaj tesislerinde belediye personelinin güler yüzlü ve kaliteli hizmetinin de tercih nedeni" dedi.

Yanmaz geçtiğimiz yılda yaşanan boğulma olaylarının ardından bu sezon, üzücü olaylara meydan vermemek için bu yıl cankurtaranların, güvenlik kulelerinin, jet ski, bir Zodyak Arama Kurtarma Botu ile üst düzey güvenlik önlemi aldıklarını söyledi.

Daha önceki yıllarda yaşanan üzücü olayların tekrar etmemesi için alınan önlemler sayesinde Batı Karadeniz’in en güvenli plajı haline getirdiklerini ifade eden Yanmaz, plaj tesislerinde hafta sonları denize gelen kişi sayısının ortalama geçtiğimiz yıllara göre düşüş yaşandığını,.ilçede meydana gelen sel  felaketi nedeni ile  turizm ve deniz sezonunu çok etkilediğini,buna rağmen ilçede yoğunluk yaşandığını ve gelen misafirleri tesislerde ağırladıklarını vurguladı.Yanmaz bu sezon Akçakoca’lılar kötü bir sezon geçirmesine rağmen,Akçakoca’lılar güvenli ve temiz deniz keyfini yaşadılaklarını ifade etti

 

Başkan Yanmaz, 15 Haziran’da açılan ve 15 Eylül 2017 Pazar günü akşamı sezon kapatacak olan Plajlara halkın gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Akçakoca’da,, Deniz, Sezonu, Kapanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı