301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 22:43
 
Akçakoca’da Gençler Günler Sonra Sokaklara Akın Ettiler
Akçakoca’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 15 – 20 yaş grubu uzun bir aradan sonra ilk kez sokağa çıktı. Sokağa çıkan gençler daha çok arkadaşları ile vakit geçirebilecekleri sahile kordon boyuna gittiler.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Akçakoca’da Gençler Günler Sonra Sokaklara Akın Ettiler

Akçakoca’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında alınan önlemler nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 15 – 20 yaş grubu uzun bir aradan sonra ilk kez sokağa çıktı. Sokağa çıkan gençler daha çok arkadaşları ile vakit geçirebilecekleri sahile kordon boyuna   gittiler.

Akçakoca’da normalleşme süreci kapsamında 0-14 yaş grubu çocuklarının ardından 15-20 yaş grubu gençler de bugün sokağa çıktı. Korona virüs döneminde evde kalan gençler, 42 gün sonra sokağa çıkma sevinci yaşadı. Merkez Çarşıdan Çuhallı Plajı arasında yürüyüş yaptılar banklarda oturarak hasret giderdiler. Evlerinin yakınlarındaki yeşil alanları tercih eden gençler, uzun zamandır görmedikleri arkadaşlarıyla hasret gidererek, güneşli havanın tadını çıkardılar.

 

Dört saatlik süre boyunca gençler, meydan, park  yeşil ve sahilde kordon boyunu  doldurdu. Alışveriş yapan, bisiklet süren gençler, sokağa çıkmanın keyfini doyasıya yaşadı. Maske takan ve sosyal mesafe kuralını ihlal etmeyen gençler, koronavirüse karşı tedbirlere uydu.

Bazı gençlerle yaptığımız konuşmalarda şunları söylediler”, 42 günlük evde kalma süresinin ardından dışarıda olmayı özledik; “Dışarıda olmanın kıymetini anladık. Hiçbir şey yapmadan boş gezmekte güzelmiş. Evde kendimle vakit geçirmeyi öğrendik. Arkadaşlarımla bir araya gelince neler yaptığımı nasıl vakit geçirdiğimizi, ne gibi önlemler aldığımızı konuştuk. Şu an korona virüs bitse bile hayat tam anlamıyla normale dönmeyecek farkındayız. Buna göre davranıyoruz.

Bisiklet süren gençler ise uzun süreden sonra dışarı olmayı özlediğini aktararak; “Dışarıya çıkmamız gerçekten güzel oldu. Evdeydik, daralmıştık. Bazen ders bazen oyun vakit geçiyordu. Arkadaşlarımızla bir aradayız gerçekten güzel. Evde kapalı kalmaktansa böyle doğada, sosyal mesafe kurallarına uyarak arkadaşlarımız ile bir arada olmak çok güzel. Birbirimizi çok özlemişiz” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Akçakoca’da, Gençler, Günler, Sonra, Sokaklara, Akın, Ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı