301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 22:34
 
Akçakoca’lı amatör balıkçılar, en çok istavrit avlıyor
Ramazan ayı nedeniyle Akçakoca’da oltasını kapan deniz kıyısına koştu. Zaman geçirmek amaçlı balık tuttuklarını belirten amatör balıkçılar, en çok istavrit balığı avladıklarını söylediler.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Akçakoca’lı  amatör balıkçılar, en çok istavrit avlıyor

 

Ramazan ayı nedeniyle Akçakoca’da  oltasını kapan deniz kıyısına koştu. Zaman geçirmek amaçlı balık tuttuklarını belirten amatör balıkçılar, en çok istavrit balığı avladıklarını söylediler.

Ramazan ayı nedeniyle Akçakoca’da   oltasını kapan deniz kıyısına koştu. Amatör balıkçılar, en çok istavrit balığı avladıklarını belirttiler.

Gün içerisinde arta kalan zamanlarını kendi oltalarıyla balıkçılık yaparak geçiren vatandaşlar, iskelede balık tutarak zaman geçiriyor. Barınağın ucunda balık tutan vatandaşlar, bir yandan hoşça vakit geçirirken bir yandan da eve tuttukları balıkları götürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Ramazan ayında zaman geçirmek amaçlı burada balık tuttuklarını belirten İbrahim Çakmak, “Yaklaşık 18 saate yakın oruç tutuyoruz. Zaman geçirmek adına buraya gelerek balık tutuyoruz. Gerçekten çok güzel denizden balık çıkıyor. Bereketli ay olduğunu Ramazan'ın denizde bizlere htiriyor. Bu zamanlarda istavrit çok çıkıyor. İftar sofralarımızda balık yerini alıyor. Eğer fazla tutarsak komşularımıza da ikramlarda bulunuyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Akçakoca’lı, , amatör, balıkçılar,, en, çok, istavrit, avlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı