301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Haziran 2016 - Salı 00:12
 
AKDENİZ ÜLKELERİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI’NDA TARİH YAZDIK
Sırbıstan’da düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası’nda(MCO) Türk Milli Takımı 16 madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.
SPOR Haberi
AKDENİZ ÜLKELERİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONASI’NDA TARİH YAZDIK

11 ülkenin katılımıyla Sırbistan’ın Divcibare şehrinde 24 Haziran’da başlayan Akdeniz Ülkeleri Oryantiring Şampiyonası’nda Türkiye, şampiyonada 4’ü bayan 8 sporcuyla mücadele etti. 

Orta mesafe yarışlarıyla   sona eren şampiyonada, Milliler orta mesafe yarışlarında 2 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazanırken; Genç Kadınlar Kategorisinde Ayşe Bozkurt ve Genç Erkekler Kategorisinde Orhan Kutlu altın madalya, Büyük Kadınlar Kategorisinde Emine Sezgünsay ve Büyük Erkekler Kategorisinde Ahmet Kaçmaz gümüş madalya, Büyük Bayanlar Kategorisinde Dudu Erol ve Büyük Erkekler Kategorisinde Yaşar Demir İsmetöz bronz madalya sahibi oldu.

Türkiye Oryantiring Milli Takımı, Akdeniz   Ülkeleri Şampiyonası’nın son gününde koşulan orta mesafe  yarışında ise 2 Altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı. Böylelikle Türkiye, şampiyonanın ilk gününden itibaren toplamda 6 altın, 5 gümüş ve 5 bronz alarak genel klasmanda ev sahibi Sırbıstanı ve son 5 yılın şampiyonu İspanya’yı geçerek1’incilik kupasını alarak oryantiring’te tarihi bir başarıya imza attı.

Akdeniz Ülkeleri Şampiyonası’nın ilk gününde Genç Kadınlar Kategorisi’nde Ayşe Bozkurt  ve Büyük Erkekler Kategorisi’nde Yaşar İsmet Demiröz altın madalya kazanırken, Büyük Erkekler Kategorisi’nde Ahmet Kaçmaz gümüş madalya, Genç Erkekler Kategorisi’nde Orhan Kutlu ve Büyük Kadınlar Kategorisi’nde Dudu Erol bronz madalya kazandı. Yarışmanın ikinci gününde; Genç Erkekler Kategorisi’nde Orhan Kutlu ve Genç Kadınlar Kategorisi’nde Ayşe Bozkurtaltın madalya, Büyük Erkekler Kategorisi’nde Yaşar İsmet Demiröz  ve Büyük Kadınlar Kategorisi’nde Emine Sezgünsay gümüş madalya, Büyük Kadınlar Kategorisi’nde Dudu Erol Türkiye’ye bronz madalya kazandırdı. Takım puanın oluşmasında sporcularımız Beyza Yıldırım ve Süleyman Eren’in önemli katkıları oldu.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: AKDENİZ, ÜLKELERİ, ORYANTİRİNG, ŞAMPİYONASI’NDA, TARİH, YAZDIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı