301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 23:31
 
ANALİG Erkek Ve Kız Basketbol Temsilcilerimiz Finallerde Elendiler
Düzce ilini temsil eden Erkek Basketbolcularımız A-Grubunda yer aldı.A-Grubunda Ankara,Uşak Düzce yer aldı, Temsilcilerimiz Yarı Final maçlarında rakiplerine yenilerek elendiler Kız temsilcimiz B-Grbunda mücadele etti,Grubunda ise İstanbul,Samsun,Düzce temsilcileri mücadele etti.Yarı Finallere yükselme başarısını gösteren temsilcimizi Haber380 olarak tebrik ediyoruz
SPOR Haberi
ANALİG Erkek Ve Kız Basketbol Temsilcilerimiz Finallerde Elendiler

 

Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Finallerinde erkekler İl karmasında İzmir ve kızlar İl karmasında İstanbul Avrupa takımları şampiyon oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) 2018 – 2019 Sezonu  Basketbol Türkiye Finalleri müsabakaları ilimiz Kırşehir ev sahipliğinde düzenlenen karşılaşmaların sonunda sona erdi.

08-12 Mayıs tarihleri arasında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kırşehir Aşıkpaşa Spor Salonu ve Kırşehir Spor Salonunda oynanan final karşılaşmaları ile Türkiye’nin Analig Basketbolda en büyüğü belirlendi.

5 gün boyunca bir birinden keyifli karşılaşmalara sahne olacak olan Final karşılaşmalarına 12 erkek ve 12 kız takımları toplamda ise 24 takım, 350 ye yakın sporcu, antrenör, idareci ve teknik ekip katıldı.

Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Finalleri Tamamlandı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Aşıkpaşa Spor Salonu ve Kırşehir Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarının ardından tamamlandı.

5 Gün boyunca bir birinden güzel karşılaşmalara sahne olan müsabakaların ardından Türkiye Şampiyonları belli oldu.

Aşıkpaşa Spor Salonunda oynanan Kızlar 3. 4. Maçında Kocaeli il takımı Mersin il takımını 61-52 yenerek şampiyona üçüncüsü olurken Mersin il takımı ise il dördüncüsü oldu. Finalde ise İstanbul Avrupa takımı Balıkesir il takımını 91-43 mağlup ederek Anadolu Yıldızlar Ligi Kızlar Basketbol Türkiye Finallerinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Kırşehir Spor Salonunda oynanan 3. 4. Müsabakasında ise Ankara il takımı Gaziantep il takımını 52-70 mağlup ederek il üçüncüsü oldu. Finalde ise İzmir il takımı İstanbul Avrupa takımını 60-43 yenerek Anadolu Yıldızlar Ligi Erkekler Basketbol Türkiye Finallerinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Türkiye dereceleri ise şu şekilde oldu; Analig Kızlarda birinci İstanbul Avrupa, ikinci Balıkesir, üçüncü Kocaeli ve dördüncü Mersin illerinin bayan Basketbol takımları olurken, Analig Erkeklerde ise birinci İzmir, ikinci İstanbul Avrupa, üçüncü Ankara ve dördüncü Gaziantep illerinin erkek Basketbol takımları oldu.

Düzce ilini temsil eden Erkek Basketbolcularımız A-Grubunda yer aldı.A-Grubunda Ankara,Uşak Düzce yer aldı, Temsilcilerimiz  Final maçlarında Uşak temsilcisine  yenilerek elendiler

Kız temsilcimiz B-Grbunda mücadele etti,Grubunda İstanbul,Samsun,Düzce temsilcileri mücadele etti. Temsilcimiz Finallerde İstanbul temsilcisine yenilerek elendiler.Yarı  yükselme başarısını gösteren temsilcilerimizi  Haber380 olarak tebrik ediyoruz

 

.Anadolu Yıldızlar Ligi Basketbol Türkiye Şampiyonasında; İstanbul Anadolu - Ankara - İstanbul Avrupa - Manisa - İzmir - Uşak - Gaziantep - Amasya - Düzce - Diyarbakır - Samsun ve Adıyaman illerinin Erkek takımları ile İzmir - Kütahya - Mersin - Kocaeli - Balıkesir - Düzce - Tunceli - Zonguldak - Samsun - Sinop - İstanbul Avrupa ve Ordu illerinin kız takımları mücadele etti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ANALİG, Erkek, Ve, Kız, Basketbol, Temsilcilerimiz, Finallerde, Elendiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı