301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 20:00
 
AVUKATLIK KANUNU DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI.
Düzce Baro Başkanlığından Yapılan Açıklamada Avukatlarımızın ve Barolarımızın ihtiyacı ve beklentisini karşılayacak, Avukatlık Kanunu hazırlanması aşamasında asıl muhatap, Barolar ve TBB olmalıdır denildi
DÜZCE YEREL HABER Haberi
AVUKATLIK KANUNU DEĞİŞİKLİĞİNE İLİŞKİN  ORTAK BASIN AÇIKLAMASI.

Ülkemiz aylardır Corona virüsü salgınıyla, ekonomik ve toplumsal ve siyasi sorunlarla mücadele etmektedir. Özelde ise Avukat meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlar tahammül edilmez boyutlara ulaşmıştır. Ülkemizin ve mesleğimizin önceliği bu sorunların çözümüne çaba sarf etmektir. Bu nedenle Avukatlık Kanununda Barolar ve seçim sistemlerine yönelik değişiklik girişimlerini doğru bulmuyor; bu girişimlerin durdurularak, geri çekilmesini, Ülkemizin gerçek gündemlerinin çözümüne dönülmesini talep ediyoruz.
 
İleride, Avukatlarımızın ve Barolarımızın ihtiyacı ve beklentisini karşılayacak, Avukatlık Kanunu hazırlanması aşamasında asıl  muhatap, Barolar ve TBB olmalıdır.
 
Türkiye Barolar Birliği nezdinde, 80 Baronun, uzmanlar ve akademisyenlerin katılımıyla bir komisyon oluşturulmalı, bu komisyonca hazırlanacak tasarı, kamuoyu ve ilgililerle paylaşılmalıdır. Doğru, adil ve hukuki olan hareket tarzı bu olmalıdır.
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: AVUKATLIK, KANUNU, DEĞİŞİKLİĞİNE, İLİŞKİN, , ORTAK, BASIN, AÇIKLAMASI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı