301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 22:25
 
BAŞKAN AY ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ
Düzce Belediye başkanı Dursun Ay ,Konuralp’te çalışmaları devam eden türbe restorasyonunu ziyaret etti
DÜZCE YEREL HABER Haberi
BAŞKAN AY ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

 

Antik şehri  Konuralp’te devam eden “Türbe Restorasyon Projesi”  çalışmalarını Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay yerinde inceledi.

 Projede Tarihi Osmanlı Hamamı, Ayan Topçuzade Mehmet Ağa Çeşmesi, Roma Dönemine ait Kilise Suyu Çeşmesi, Konuralp Türbesi ile kent meydanında 2 bin 46 metrekarelik alanda yapılacak olan restorasyon, rekonstrüksiyon, çevre düzenlemeleri ve peyzaj çalışmaları ile Konuralp’in tanıtılması, yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi haline getirilmesi amaçlanıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Dursun Ay : ‘’Tarihi bir mirasa sahip olan Konualp’in çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını biliyoruz ve bunu gün yüzüne çıkarmak için projeler üretiyoruz. Bölgede yapılan kazılarda çalışan arkeologlarımız ve yetkililerden bilgi aldık. Burası bir kültür mirasıdır ve en kısa zamanda turizme kazandırılmalıdır. Elimizden gelen desteği gösteriyoruz, yakından takip ediyoruz. Tarihi dokular hızla gün yüzüne çıkıyor. Yakın zamanda türbemiz restore edilmiş bir şekilde vatandaşlarımızın ziyaretine açılacak. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: BAŞKAN, AY, ÇALIŞMALARI, YERİNDE, İNCELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı