301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 19:07
 
BAŞKAN TOZAN'DAN ANLAMLI MESAJ
Gümüşova belediye başkanı Muharrem Tozan bugün çok anlamlı bir mesaj yayınlayarak,19 Mayıs Atatürkü anma bayramını kutladı
DÜZCE YEREL HABER Haberi
BAŞKAN TOZAN'DAN ANLAMLI MESAJ

Gümüşova belediye başkanı Muharrem Tozan bugün çok anlamlı bir mesaj yayınlayarak,19 Mayıs Atatürkü anma bayramını kutladı. Tozan mesajında "Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün “Ya İstiklâl, Ya Ölüm” parolasıyla Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’ a çıkışının 101’ inci yıl dönümüne ulaşmış olmanın mutluluğunu ve gururunu, Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle coşkulu olarak kutlayamasak da hep birlikte evlerimizde yaşıyoruz.

101 yıl önce bugün Mayıs’ ın 19’ unda bir milletin top yekûn bağımsızlığı için kutlu bir direniş başladı. Başlatılan Kurtuluş Savaşı ile tarihe gömülmek istenen bir millet küllerinden yeniden doğmuştur. Bu ilk adımda yakılan “İstiklâl Meşalesi” Amasya, Sivas ve Erzurum’ dan geçerek tüm vatan sathına yayılmış, sonuçta destanlaşan bir kurtuluş mücadelesine dönüşmüştür.

Aziz milletimizin istiklâlimiz ve istikbalimiz için genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle verdiği bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır.

İstiklâl Savaşımızı zafere taşıyan birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, bugün de devletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkabilmesi için bizlere ilham ve güç vermektedir.

19 Mayıs gününün gençlere armağan edilmesi, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ve aziz milletimizin onlara verdiği değerin ve duyduğu güvenin bir göstergesidir.

Gençlerimizin, bu aziz vatanın ecdadımızdan bizlere emanet olduğunun idraki içinde, geçmişimize ve değerlerimize sadakatle sahip çıkarak, ülkemizi hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayreti içinde olacağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Her ne durumda olursa olsun, Cumhuriyetimize sahip çıkan, vazifeye hazır, muhtaç olduğu kudretin damarlarındaki asil kanda saklı olduğunu bilen, geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nı kutluyorum."dedi

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: BAŞKAN, TOZAN'DAN, ANLAMLI, MESAJ,
Yorumlar
Haber Yazılımı