301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 12:05
 
Belediye mülklerini satışa çıkartıyor.
Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, belediye mülklerini satışa çıkartıyor.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Belediye mülklerini satışa çıkartıyor.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, belediye mülklerini satışa çıkartıyor. Belediyenin taşınmazlarının bir kısmının satışına, bir kısmının da takasına onay veren Meclis kararı, muhalefet üyelerinin ret oylarına rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.

Güçlü ailesiyle takas

Akçakoca Belediyesi, Esentepe Kordon’da bulunan Güçlü ailesine ait imarlı arsayla ilgili olarak yaptırdığı mini referandum sonucuna göre, vatandaşların ‘bina yapılmasın’ tercihlerine göre hareket edecek. 

Buna göre arsa sahibi Garanti İnşaat yetkililerine takas teklifi götürmesi beklenen Belediye yönetiminin, arsaya karşılık takas olarak Değirmenağzı bölgesinde bulunan eski adı Günbatımı tesisleri olan araziyi ve aylık 20 bin lira kira geliri olan merkez çarşıdaki KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nun olduğu bina katını önermesi bekleniyor.

Satışlar tam gaz sürecek

Akçakoca Belediyesi, belediyenin taşınmazlarının neredeyse tamamını satacak. Belediye Encümeninin değer tespit işlemlerini tamamlamasının ardından satışlarla ilgili düğmeye basılması bekleniyor.

Akçakoca Merkez camii altındaki 20 parsel dükkanın tamamı satış listesinde yer alıyor.

Bunların yanı sıra, Ayazlı mahallesinde Ümran boru fabrikasının yanında yer alan parseller ile Akçakoca otelinin bulunduğu bölgedeki belediye arsası da satılacak yerler listesine kondu.

İtfaiye Müdürlüğü’nün hizmet binası da satılacak yerler listesine konurken, MTA karşısında bulunan 1 dönümün üzerindeki değerli arazi de satılacak gayrimenkuller arasında.

Önceki Meclis, satış yerine kiralama kararı almıştı

Belediye’nin taşınmazlarının satışı ya da takas yapılması kararı, Akçakoca Belediye Meclisi’nde bulunan muhalefet partilerin karşı oylarına rağmen, MHP grubunun oylarıyla kabul edildi.

Cüneyt Yemenici’nin başkanı olduğu bir önceki dönem belediye meclisi toplantılarında da bazı belediye taşınmazlarının satışı gündem haline gelmiş ve yapılan tartışmalardan sonra satışlar yerine kiralama yoluna gidilmesi yönünde karar alınmıştı.

Tuncay Top

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Belediye, mülklerini, satışa, çıkartıyor., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı