301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ağustos 2019 - Pazartesi 12:58
 
BU DA AKÇAKOCA'DA OLUYOR; KALDIRIM ORTASINA AYDINLATMA DİREĞİ
Akçakoca'da kaldırım ortasına dikilen elektrik direkleri çevre sakinlerinin ve kaldırımı kullananların tepkisine neden oldu.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
BU DA AKÇAKOCA'DA  OLUYOR; KALDIRIM ORTASINA AYDINLATMA DİREĞİ

Akçakoca'da kaldırım ortasına dikilen elektrik direkleri çevre sakinlerinin ve kaldırımı kullananların tepkisine neden oldu.

Akçakoca'daki kurumların gerek alt yapı gerekse de üst yapı çalışmalarındaki düzensizlik halkı çileden çıkarıyor. Kentte yapılan plansız çalışmalara bir yenisi daha eklendi.

Akçakoca’da birçok kaldırımda yer alan elektrik, aydınlatma ve farklı amaçlar için kullanılan direklerinin kaldırımların tam ortasına yapılmasına anlam veremeyen vatandaşlar “Kaldırımlar yayalar için mi yoksa elektrik direkleri için mi yapılıyor?” diye sordu.

Akçakoca’da birçok kaldırımda yaşanan problem Atatürk Caddesi Çınar Mevkiinde  yaşandı. Yaya kaldırımının tam ortasına dikilen iki adet  aydınlatma direği vatandaşların tepkilerine neden oldu. Yaya kaldırımlarının başlangıç, bitiş yada ortasına dikilen direklerin yayaların geçmesini engellediğini dile getiren vatandaşlar “Kaldırımlara konuşlandırılan elektrik direkleri yaya kaldırımlarında geçiş imkanını daraltıyor. Kaldırımların tam ortasına konulan direkler dar olan kaldırımların kullanışını kısıtlıyor. Elektrik ve aydınlatma direkleri ile MOBESE kamera dikilirken kaldırımların genişliği ve darlığı hesaplanmalı. Yayalar olarak zorluk çekiyoruz. Özellikle bebek arabası ve engellilerin tekerlikli sandalyeleri direkler sebebi ile kaldırımlara inip çıkamıyor.. Vatandaş olarak bu hatanın bir an önce düzeltilmesini,yetkililerden bu duruma bir çözüm bulmalarını istiyoruz” sözleri ile tepkilerini dile getirdiler.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: BU, DA, AKÇAKOCA'DA, , OLUYOR;, KALDIRIM, ORTASINA, AYDINLATMA, DİREĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı