301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 17:41
 
BÜSTLER YERİNE KONDU
Tarih bilincini gelecek kuşaklara aktarılmasına çok özel hassasiyet gösteren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Türk büyüklerine ait büstleri Akçakoca’da yerini aldı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
BÜSTLER YERİNE KONDU

Tarihi şahsiyetler olan Orhan Gazi, Konuralp Bey ve Akçakoca Bey’in heykellerini yeni yerlerine diken Belediye ekipleri, aynı alana 16 Türk devletini simgeleyen büstleri de yerleştirmeye başladı.

Belediye’nin Ankara merkezli Boyut Sanat, Endüstriyel ve Çözümlemeleri İnşaat Müşavirliği firmasına yaptırdığı büstler Akçakoca’ya getirilerek yerlerine dikilmeye başlandı.

Heykeltraşlar Baki Demir ve Zuhal Pehlivan’ın başında yer aldığı ekipler, monte çalışmasına başlarken, çalışmanın hassas olması nedeniyle 4 günde bitirileceği öğrenildi.

 

Batı Karadeniz’in İncisi olarak bilinen Akçakoca’nın Belediye Başkanı Okan Yanmaz, Akçakoca turizmini canlandırmak adına Ankara’da yaptırdığı 16 adet Türk Büyüğü büst’ünü, Yalı Mahallesi Merkez Cami karşında bulunan park alanına yerleştirildi.

Türklerin tarihte en çok devlet kuran millet olduklarına vurgu yapan Başkan Okan Yanmaz, “Tarihine ve geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği olmaz, tarih bizim en güçlü ve en temel hazinemiz. Çocuklarımızın tarihini bilmesi, okuması ve araştırmasını önemsiyoruz. Bu bilinçten hareketle, 16 Türk Büyüğü Heykelleri ile bu tarihi görünür kılmayı amaçlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Daha sonrada 16 adet Türk Büyüğü heykellerinin arka tarafında Bayraklar yerleştiriecek

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: BÜSTLER, YERİNE, KONDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı