Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 16:32
 
ÇALIŞMALARI YAKINEN TAKİP EDİYORUZ
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Düzce'de yaşanan sel felaketine ilişkin, “Yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde 55 vatandaşımız şu ana kadar tahliye edilmiştir. Tüm vatandaşlarımızın tahliye işlemleri tamamlanmıştır" dedi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
ÇALIŞMALARI YAKINEN TAKİP EDİYORUZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Düzce'de yaşanan sel felaketine ilişkin, “Yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde 55 vatandaşımız şu ana kadar tahliye edilmiştir. Tüm vatandaşlarımızın tahliye işlemleri tamamlanmıştır" dedi. 


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Genel Kurulunda Düzce’de meydana gelen sel felaketine ilişkin milletvekillerini bilgilendirdi. Akçakoca ve Cumayeri'de yaşanan sel felaketi nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığından 4 adet hava aracı ve Su Altı kurtarma ekibi çevre il ve ilçelerden gelen yardım ekipleri bölgede olduğunu söyleyen Oktay, “Yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde 55 vatandaşımız şu ana kadar tahliye edilmiştir.

 Bölgede köy yollarının açılması amacıyla 9 değirmen, Esmahanım, Yeşiltepe, Dilaver gibi yerlerde yol temizleme çalışmaları valilik ve belediye ekiplerimizce devam ediyor, iş makineleri bölgeye sevk edilmiştir. Can kaybı olmaması en büyük temennimiz, tesellimizdir. Tüm çalışmaları yakinen takip ediyoruz.

Hasar tespit çalışmaları Düzce Valiliği öncülüğünde devam etmektedir. Gerek mahsur kalmış sonradan kurtarılmış olan, gerek sel felaketinden zarar görmüş vatandaşlarımıza yardım sağlamak üzere çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ÇALIŞMALARI, YAKINEN, TAKİP, EDİYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı