301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 19:57
 
ÇEVRECİ DORUK TUZCU'YA ÇEVRE BERATI
Düzce’de kesilen bir ağacın köküne sarılarak ağlayan ve ağacın kesilmesine isyan eden Doruk Tuzcu (8), 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre beratı ve bisiklet ile ödüllendirildi.
- Haberi
ÇEVRECİ DORUK TUZCU'YA ÇEVRE BERATI

Düzce’nin Şıralık Mahallesi’nde bulunan Düzce Belediyesi Kültür Merkezi önünde okula giderken gördüğü ağacın kesildiğini fark eden Doruk Tuzcu, ağacın köküne sarılarak ağlamış ve Doruk Tuzcu’nun bu görüntüsü sosyal medyada izlenme ve paylaşım rekorları kırmıştı.

Çevre duyarlılığı nedeniyle Doruk Tuzcu, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama programı kapsamında çevre beratı ve bisikletle ödüllendirildi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı’yı makamında ziyaret eden Doruk Tuzcu, çevre beratını Düzce Valisi’nden aldı. Vali Zülkif Dağlı ise yaptığı açıklamada, “Bugün 5 Haziran çevre günü kutluyoruz. Sadece kutlamak değil çevrenin, tabiatın varlığının kıymetini bilmek için bizden sonra ki nesillere aktarmak adına çalışma yapmamız önemli. Bilindiği gibi çevre bakanlığımız sayın Emine Erdoğan başkanlığında yine geri dönüşüm konusuna çok büyük önem veriliyor. Bizde bu manada valiliğimizde geri dönüşüm ile ilgili çalışmalara başladık. İlimizde eylem planı dahilinde çalışma yapıyoruz. Geri dönüşüm önemli. Bunları değerlendirmek ve toprakta kaldığı zaman verdiği zararları önleme adına geri dönüşüme ağırlık verilecek. İlimiz çevre açısında güzel ama değerini bilmemiz gerekiyor. Özellikle su kaynaklarının değerini bilmemiz gerekiyor. Bu çocuklarımızın da kıymetini bilmemiz gerekiyor. Özellikle Doruk tamamen çevre sevgisini içinden geldiği gibi yansıttı, kurgu ve başka bir durum yoktu. Biz kendisini tebrik ediyoruz” dedi.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ÇEVRECİ, DORUK, TUZCU'YA, ÇEVRE, BERATI,
Yorumlar
Haber Yazılımı