301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 11:35
 
CHP İlçe Başkanı Abanoz Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı bir mesajla kutladı.
Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı bir mesajla kutladı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
CHP İlçe Başkanı Abanoz Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı bir mesajla kutladı.

Cumhuriyet Halk Partisi  Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı bir mesajla kutladı.

CHP İlçe Başkanı Abanoz Mesajında "30 Ekim1918’de imzalanan Mondros Mütarekesi emperyalizme, Osmanlı ülkesinde her yeri işgal olanağı sağlıyordu.Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağına” inanan Mustafa Kemal ve silah arkadaşları Anadolu’ya yöneliş kararıyla 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a attığı ilk adımla, Ülkemizin hem kurtuluş mücadelesini başlatmış, hem de modern Türkiye Cumhuriyetininilanına giden sürecin ilk adımını atmıştır.Binlerce şehit verilerek, başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlandırılıp, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine ‘dur’ denilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençliğin, Ülkenin geleceği olduğunu görmüş, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Biliyoruz ki gençler kendilerine duyulan güveni boşa çıkartmayacaktır.

CHP dün olduğu gibi bugün de Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, bilimsel ve özgür düşünceli, Cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençlerle; bu günlere nasıl gelindiğini asla unutmadan, söylenen her yalanın, yapılan her hilenin karşısında durarak, emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine, taşeronlarına karşı bağımsızlığı, özgürlüğü, barışı, kardeşliği, laik cumhuriyeti ve sosyal hukuk devletini savunma mücadelesini sürdürmektedir.

Geleceğe yürümek ancak yetişkinlerin tecrübesi ile gençlerin heyecan ve aksiyonun buluşturulmasıyla mümkündür. İnsan enerjisinin en yüksek dönemi olan gençlik,yenilikçi,devrimci ve aksiyonerdir. Genclik bir dönem değil,bir ruhtur.genclik bir hazinedir,geleceğimizin mimarıdır.gencliğin inşası,geleceğin inşasıdır.gençliğe sahip çıkmamak,manevi bir soykırımdır.

Dolayısiyle gençliğe önem veren,onların her alanda varolması için yol gösterici olan,gazi Mustafa Kemal Atatürk 19 mayis genclik ve spor   bayramını Türk gençliğine armağan etmiştir.

Bende bu gün,itilaf devletlerinin işgaline karşı,Türk kurtuluş savaşının başladığı günü kutluyor,ulusumuzun tüm gençliğine sevgilerimi iletiyorum"dedi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: CHP, İlçe, Başkanı, Abanoz, Atatürk'ü, Anma, Gençlik, ve, Spor, Bayramı'nı, bir, mesajla, kutladı.,
Yorumlar
Haber Yazılımı