301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 19:15
 
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI ANAKAN'DAN 19 MAYIS MESAJI
Akçakoca CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Saadet Anakan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI ANAKAN'DAN 19 MAYIS MESAJI

Akçakoca CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Saadet Anakan  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

 Başkan   Anakan  mesajında;

   “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen ve hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin ‘’ Ya İstiklal, ya ölüm” diyerek vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği varoluş mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919 tarihi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda ilk adımın atıldığı şaha kalkışın başlangıcı, kararlılık, azim ve mücadele demektir. Samsun’da yakılan İstiklal meşalesi aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle zaferle taçlanmıştır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerin Kurtuluş Savaşı ruhuna sahip çıkmaları açısından son derece anlamlıdır. Biz gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalıyız.

   Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs’ın 101. yıl dönümünün, milletimiz ve hassaten gençler için kutlu olmasını temenni ediyor; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” dedi.

Arıkan ayrıca Kadir gecesi dolayısyla bir mesaj yayınladı.Arıkan Mesajında "Kadir Gecesi, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, insanlığın hidayet rehberi Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, dua ve tövbelerin yaradan katında kabul edildiği, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in “Kim Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve mükâfatını da Cenab-ı Allah’tan umarak ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır.” buyurduğunun nakledildiği müstesna bir gecedir.Bu duygu ve düşüncelerle, başta Erzincanlı hemşerilerim olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin Ülkemize, tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: CHP, KADIN, KOLLARI, BAŞKANI, ANAKAN'DAN, 19, MAYIS, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı