301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 19:19
 
Çiftçi Kayıt Sistemi Başvurularında Son 25 Gün
Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona eriyor ve çiftçiler bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı giremiyordu. Yapılan değişiklik ile Düzce'deki çiftçilerimiz 2018 üretim yılına ilişkin çiftçi kayıt başvurularını 31 Aralık 2018’e kadar yapılabilecek. ÇKS, Bakanlık tarafından oluşturulan çiftçilerin kayıt altına alındığı tarımsal veri tabanı olup başkaca fonksiyonlarının yanı sıra tarımsal destekleme araçlarının etkin ve rasyonel bir şekilde planlanması ve uygulanmasına hizmet ediyor. Bakanlıkça, ÇKS verileri gözetilerek çiftçilere tarımsal destekleme ödemeleri yapılıyor.​ Düzce İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Necdet ÇİÇEK “Öte yandan Alan Bazlı Fındık Gelir Desteğine son başvuru süresi de 27 Mart 2018 tarih ve 30373 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ”e göre 31 Aralık 2018 olduğundan çiftçilerimizin mağdur olmamaları için hem ÇKS hem de Fındık Alan Bazlı Gelir Desteğine başvuru yapmayanların 31 Aralık 2018 mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları yerinde olacaktır.” dedi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Çiftçi Kayıt Sistemi Başvurularında Son 25 Gün

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2018 üretim yılına ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) başvuru süresini 31 Aralık 2018’e kadar uzattı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği" 01 Aralık 2018 tarih ve 30612 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

 

Üretim yılına ilişkin çiftçi başvuruları üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona eriyor ve çiftçiler bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı giremiyordu.

Yapılan değişiklik ile Düzce'deki çiftçilerimiz 2018 üretim yılına ilişkin çiftçi kayıt başvurularını 31 Aralık 2018’e kadar yapılabilecek.

ÇKS, Bakanlık tarafından oluşturulan çiftçilerin kayıt altına alındığı tarımsal veri tabanı olup başkaca fonksiyonlarının yanı sıra tarımsal destekleme araçlarının etkin ve rasyonel bir şekilde planlanması ve uygulanmasına hizmet ediyor. Bakanlıkça, ÇKS verileri gözetilerek çiftçilere tarımsal destekleme ödemeleri yapılıyor.​

Düzce İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Necdet ÇİÇEK “Öte yandan Alan Bazlı Fındık Gelir Desteğine son başvuru süresi de 27 Mart 2018 tarih ve 30373 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan “Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ”e göre 31 Aralık 2018 olduğundan çiftçilerimizin mağdur olmamaları için hem ÇKS hem de Fındık Alan Bazlı Gelir Desteğine başvuru yapmayanların 31 Aralık 2018 mesai bitimine kadar başvurularını yapmaları yerinde olacaktır.” dedi.

Tarım Pusulası

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Çiftçi, Kayıt, Sistemi, Başvurularında, Son, 25, Gün,
Yorumlar
Haber Yazılımı