301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 21:57
 
DSİ DEN Düzce’ye Yatırım Sağanağı
DSİ Düzce’ye yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Düzce ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Düzce Akçakoca Barajı 2 Akçakoca’nın İçmesuyu Problemini Çözdük… Düzce’nin hasretle beklediği yüksekliği 66 metre olan Akçakoca Barajı’nın inşaatını tamamladık. Baraj ile Düzce ili Akçakoca ilçesine yıllık 5,05 milyon m³ su temin ederek, Akçakoca’nın 2043 yılına kadar içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacını karşılıyoruz. akçakoca arıtma 1 7 km’lik içmesuyu isale hattını da tamamladık. İnşaatına 2016 yılında başladığımız içmesuyu arıtma tesisi tamamlanıncaya kadar mevcut arıtma tesisine suyu vererek Akçakoca’nın içmesuyu ihtiyacını karşılıyoruz. Düzce’ye 2 Baraj Daha İnşa Ediyoruz… Barajlarımızın ülkemizin kalkınması açısından büyük öneme sahip olduğunun, tarım ve enerji gibi kalkınmanın lokomotifi sektörlerde yaratılan katma değer ile vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükseltilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Su kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyoruz. Düzce’de kalkınmayı hızlandıracak, sulamayı ve ziraatı geliştirecek 2 baraj daha inşa ediyoruz. Bu barajlar Çilimli Yenivakıf Barajı ve Akçakoca Altunçay Barajlarıdır. Düzce için büyük önem arz eden bu iki barajın temeli atıldı. DÜZCE AKÇAKOCA BARAJI Ä°ÇMESUYU Ä°SALE HATT 2I Sulama Şebekeleri İçin Projeler Geliştiriyoruz… Sulama projelerinin devreye girmesi ile sulanan arazilerde sulama öncesi ve sulamadan sonraki durum arasında ciddi gelir artışları meydana gelmektedir. Plan ve proje safhasında 4 sulama tesisimiz bunun en iyi örneğidir. Bu tesisler vasıtasıyla 133.040 dekar arazinin sulama şebekesini rehabilite edeceğiz ve 6.980 dekar arazi için de yeni sulama şebekesi inşa edeceğiz. AKÇAKOCA MERKEZ KÖPRÜ VE DERE ISLAHI 20.08.2015 (1) Taşkın Koruma Tesisleriyle Halkımızı ve Toprağımızı Koruduk… Aldığı yağış miktarı açısından Düzce taşkın riski noktasında bizim için çok önemli bir ildir. Bu bağlamda Düzce’de ve ilçelerinde çok önemli taşkın koruma çalışmaları yürütüyoruz. Düzce Büyük Melen Çayı Islahı 2. Kısım 2 Son 16 yılda inşa ettiğimiz 27 adet taşkın koruma tesisi ile Düzce şehir merkezi, 60 yerleşim yeri ve 42.600 dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk. Devam eden 9 adet dere ıslahı ile Düzce daha güvenli olacaktır.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
DSİ DEN Düzce’ye Yatırım Sağanağı

DSİ Düzce’ye yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Düzce ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

 

 

Akçakoca’nın İçmesuyu Problemini Çözdük…

Düzce’nin hasretle beklediği yüksekliği 66 metre olan Akçakoca Barajı’nın inşaatını tamamladık. Baraj ile Düzce ili Akçakoca ilçesine yıllık 5,05 milyon m³ su temin ederek, Akçakoca’nın 2043 yılına kadar içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacını karşılıyoruz.

 

 

7 km’lik içmesuyu isale hattını da tamamladık. İnşaatına 2016 yılında başladığımız içmesuyu arıtma tesisi tamamlanıncaya kadar mevcut arıtma tesisine suyu vererek Akçakoca’nın içmesuyu ihtiyacını karşılıyoruz.

Düzce’ye 2 Baraj Daha İnşa Ediyoruz…

Barajlarımızın ülkemizin kalkınması açısından büyük öneme sahip olduğunun, tarım ve enerji gibi kalkınmanın lokomotifi sektörlerde yaratılan katma değer ile vatandaşlarımızın refah seviyesinin yükseltilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Su kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyoruz. Düzce’de kalkınmayı hızlandıracak, sulamayı ve ziraatı geliştirecek 2 baraj daha inşa ediyoruz.

Bu barajlar Çilimli Yenivakıf Barajı ve Akçakoca Altunçay Barajlarıdır. Düzce için büyük önem arz eden bu iki barajın temeli atıldı.

 

 

Sulama Şebekeleri İçin Projeler Geliştiriyoruz…

Sulama projelerinin devreye girmesi ile sulanan arazilerde sulama öncesi ve sulamadan sonraki durum arasında ciddi gelir artışları meydana gelmektedir. Plan ve proje safhasında 4 sulama tesisimiz bunun en iyi örneğidir. Bu tesisler vasıtasıyla 133.040 dekar arazinin sulama şebekesini rehabilite edeceğiz ve 6.980 dekar arazi için de yeni sulama şebekesi inşa edeceğiz.

 

 

Taşkın Koruma Tesisleriyle Halkımızı ve Toprağımızı Koruduk…

Aldığı yağış miktarı açısından Düzce taşkın riski noktasında bizim için çok önemli bir ildir. Bu bağlamda Düzce’de ve ilçelerinde çok önemli taşkın koruma çalışmaları yürütüyoruz.

 

 

Son 16 yılda inşa ettiğimiz 27 adet taşkın koruma tesisi ile Düzce şehir merkezi, 60 yerleşim yeri ve 42.600 dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk. Devam eden 9 adet dere ıslahı ile Düzce daha güvenli olacaktır.

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DSİ, DEN, Düzce’ye, Yatırım, Sağanağı,
Yorumlar
Haber Yazılımı