301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 10:04
 
DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonunda "Dünya Su Günü" etkinliği gerçekleştirildi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
DÜNYA SU GÜNÜ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Düzce Üniversitesi İstiklal Konferans Salonunda "Dünya Su Günü" etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris ŞAHİN, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet ÇİÇEK, Düzce Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan ÖZTEMİZ, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Haluk YÜCEL ve Dr. Öğr. Üyesi Bahadır ÇOKYAMAY, Devlet Su İşleri (DSİ) Düzce 55. Şube Müdürü Deniz YILDIZ, Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Osman DEMİR, çok sayıda akademisyen, mühendis, öğrenci ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevcan ÖZTEMİZ, Dünya Su Günü'nün öneminden bahsetti.

DSİ Düzce 55. Şube Müdürü Deniz YILDIZ ise Kurumunun Düzce'de su ile ilgili yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet ÇİÇEK yaptığı konuşmada;   suyun hayatımızdaki değerini ölçmemizin zor olduğunu, bunu ancak susuz kaldığımızda anlayabileceğimizi, suyun sonsuz bir kaynak olmadığını, iyi kullanmamız gerektiğini bununla birlikte Düzce'nin şanslı bir il olduğunu en önemli su kaynaklarından olan orman alanlarının Türkiye'de 28 iken Düzce'de 50 olduğunu belirterek herkesin Dünya Su Günü'nü kutladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris ŞAHİN ise, suyun sağlık açısından vücuttaki faydalarından ve nasıl tüketilmesi gerektiğinden söz etti.

Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Osman DEMİR tarafından "İklim Değişikliği, İnsan, Su ve Tarım" konulu bir sunum gerçekleştirildi.

Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Haluk YÜCEL ve Dr. Öğr. Üyesi Bahadır ÇOKYAMAY müzik dinletisi gerçekleştirdi.

Katılımcılara katılım belgelerinin verilmesinin ardından tören sona erdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DÜNYA, SU, GÜNÜ, ETKİNLİĞİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı