Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 12:12
 
DÜZCE’DE AHİLİK HAFTASI KUTLANACAK
DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı Esnaf odaları başkanları ile birlikte düzenlenen basın toplantısında etkinlikler ile ilgili bilgi verdi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
DÜZCE’DE AHİLİK HAFTASI KUTLANACAK

Esnaf ve Sanatkarların geleneksel kültürü olan Ahilik için kutlama hazırlıklarına başlandı. Her yıl geleneksel olarak yapılan Ahilik Haftası bu yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl görkemli bir şekilde kutlama yapılması için Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından (DESOB) tüm Meslek Oda’larına çağrı yapıldı.

 

Kayıkçı, “Bu yıl Ahilik Haftasının 18.’sünü Düzce’de kutlayacağız. Asıl ahilik haftası Kırşehir’de yapılıyor bu işin kalbi orası. Bizler de ahilik terbiyesini, felsefesini esnafımızla birlikte yaşıyoruz. Nasıl ki çocukların 23 Nisan Bayramı varsa bizlerin de esnaflar olarak Ahilik Bayramımız var. Pazartesi günü saat 10:30’da belediye önünden Anıtpark’a Mehter eşliğinde yürüyüş yapılacak. Sayın Valimiz, daire müdürlerimiz, esnaflar ve öğrencilerin katılacağı yürüyüş olacak. Ödül törenimiz olacak. Meslekleri ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Ahiliğin edebi, terbiyesi ve bir ahlak olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bütün esnaf sanatkarları olduğu gibi halkımızı da davet ediyorum. Her sene yaptığımız gibi, esnaf çorbası altında bir araya gelmek istiyoruz. Birliğimize bağlı tüm Oda’lara çağrı yapıyorum. Gerek Ahilik yürüyüşünde gerekse stant açmada tüm Oda’larımız bulunmalıdır” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DÜZCE’DE, AHİLİK, HAFTASI, KUTLANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı