Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Mayıs 2020 - Çarşamba 17:22
 
DÜZCE'DE SÜPER AMATÖR LİG OYNANACAK
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) başkanı, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez yaptığı açıklamada amatör ligleri karara bağladı.
SPOR Haberi
DÜZCE'DE  SÜPER AMATÖR LİG OYNANACAK

Alınan karar gereği Düzce Amatör Süper lig kaldığı yerden devam edecek, 2'nci Amatör Küme ve alt ligler hiç oynanmamış sayılacak ve bitirilecek. Süper Amatör Ligin hangi tarihte başlayacağına ise Düzce  İl Temsilciliği karar verecek.

GENİŞ KAPSAMLI AÇIKLAMA YAPTI

Ali Düşmez’in konu hakkında yaptığı açıklama aynen şöyle: “İllerin büyükler kategorisindeki en üst liginin, 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacağı duyurulan BAL Ligi ile aynı takvim süresinde başlatılacağı bilinmelidir. Bölgesel Amatör Lig ile ilgili yeni bir tarih belirlenmesi veya daha farklı bir karar alınması halinde, ilin en üst yerel ligi ile ilgili alınacak karar sizlere bildirilecektir.

BÜYÜKLER KATEGORİSİNDE SÜPER AMATÖR, 1.AMATÖR ve 2. AMATÖR LİGLERİ

Büyükler kategorisinde Süper Amatör,1.Amatör ve 2. Amatör Ligleri olan illerden; ligleri tamamlanan illerin liglerden yükselme ve düşmeleri aynen uygulanacaktır.1.Amatör ligleri

2.Amatör ligleri devam eden liglerin geri kalan müsabakaları kesinlikle oynanmayacaktır. Ligler tek devreli oynanıyor ve tamamlanmadıysa veya çift devreli oynanıyor ve ligin henüz 1.devresi tamamlanmadıysa bu ligler oynanmamış kabul edilecek ve bir üst lige yükselme veya bir alt kümeye düşme olmayacaktır. Müsabakaları çift devreli lig usulüne göre oynatan illerde ise 1.devre tamamlandı ise lig olduğu gibi tescil edilecek ve lig sıralamasına göre bir üst lige yükselme kararı Futbol İl Tertip Komitesi tarafından verilecektir.

SÜPER AMATÖR LİG DEVAM

 

Süper Amatör ligler devam etmektedir. Liglerin bitmesine bir haftası kalan illerimiz olduğu gibi 4-5 haftası kalan illerimizde vardır. Süper Amatör ligler TFF’ce onaylanan statülerine uygun olarak tamamlanacaktır.

BAL Statüsü gereği bu illerden 2020-2021 BAL Sezonuna direkt veya Baraj Müsabakası oynayarak kontenjanları dahilinde bir veya birden fazla takım çıkacaktır.

BÖLGESEL AMATÖR LİG (BAL) OYNANACAK

Bölgesel Amatör Lig'in başlama tarihi olan 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacak ve BAL müsabaka programının biteceği tarihe uygun bir planlama ile tamamlanacaktır. BAL ve yerel lig takımları arasında oynanması gereken BAL Baraj Müsabakaları BAL grup müsabakalarının tamamlandığı haftadan sonraki 7 gün içinde oynatılacaktır.

İşte alınan karar

Büyükler kategorisinde Süper Amatör Ligi bulunan toplam 32 ilde, 1.Amatör ligleri tamamlanan illerin liglerden yükselme ve düşmeleri aynen uygulanacaktır. Buna paralel olarak yine SAL bulunan 32 ilde şu karar uygulanacak (Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa, Zonguldak, Yalova, Düzce illeri için geçerli)

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DÜZCE'DE, , SÜPER, AMATÖR, LİG, OYNANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı