DÜZCE'DE TÜM OKULLAR TSE ONAYLI 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ ALDI
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 17:58
 
DÜZCE'DE TÜM OKULLAR TSE ONAYLI 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ ALDI
Milli eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
DÜZCE'DE TÜM OKULLAR TSE ONAYLI 'OKULUM TEMİZ' BELGESİ ALDI

Eğitim öğretim faaliyetlerine başlamadan önceki süreçte resmi ve özel okul/ kurumlarda, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında yüz yüze eğitim faaliyetlerinin "güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam" standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla sürdürülebilir bir sistem yönetimi planlanmaktadır. Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında "Okulum Temiz" belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştır.

İlimizde tüm okulların başvuruları alınıp değerlendirilmiş olup  "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" kapsamında tetkiklerimiz gerçekleştirilmiştir.

Yüz yüze eğitim başlamadan velilerin, öğrencilerin ve toplumun nazarında okullarımızın hazır olduğunun en önemli göstergesi olan OKULUM TEMİZ belgesini tüm okullarımız kriterleri tamamlayarak hak kazanmışlardır. Bu süreçte TSE tarafından yetkilendirilen 19 tetkikçi arkadaşımız görev almışlardır.

Pandemi döneminde en hassas kurum olan okullarımız belgelendirme sürecinde taahhüt ettikleri gerekleri 1 yıl boyunca devam ettireceklerdir. 1 yıl sonra yenileme başvurusu yapıp tekrar denetime tabi tutulacaklardır. Bu süreçte yapılacak olan şikayetlerin ve itirazların başvuru yeri Müdürlüğümüz İSGB Okulumuz Temiz Bilgi Merkezi'dir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DÜZCE'DE, TÜM, OKULLAR, TSE, ONAYLI, 'OKULUM, TEMİZ', BELGESİ, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı