Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 22:10
 
DÜZCE'YE 70 BEKÇİ ALINACAK
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü kadrosuna 70 bekçinin atanması gerçekleşti. 70 bekçinin yıl sonuna kadar göreve başlayacağı öğrenildi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
DÜZCE'YE 70 BEKÇİ ALINACAK

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi. Düzce’ye alınacak bekçi sayısı ise 70 olarak belirlendi.

“Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Kadro İhdas Edilmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.

Şu ana kadar 19 bin bekçi alımı gerçekleştiren Emniyet Genel Müdürlüğü, 20 bin bekçi alımı daha yaparak rakamı 36 bine çıkarmayı planlıyordu. 2018 yılında ilimiz emniyetine 70 bekçi alımı yapılacağı kesinleşti.

Alım yapılacak bölgede son bir yıl oturma şartı aranan bekçiler, tayine tabi olmayacak. Bekçiler, o yörede yaşayanları bilecek, yabancıları tanıyacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü Türkiye genelindeki sokak ve caddelerin tamamının bekçilere teslim etmek üzere başlattığı bekçinin alımı uygulamasını genişletiyor. Şu ana kadar 19 bin bekçi alımı gerçekleştirilirken Emniyet Genel Müdürlüğü 20 bin bekçi alımı daha yaparak rakamı 36 bine çıkarmayı planlıyor. Alım yapılacak bölgede son bir yıl oturma şartı aranan bekçiler, tayine tabi olmayacak. Bekçiler, o yörede yaşayanları bilecek, yabancıları tanıyacak. 2 Mart 2018 tarihli resmi gazete'de yayımlanan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği ile sözlü sınav, yazılı sınavlar ile sözlü sınavlar sonuçlandırıldı.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapacak olan bekçiler için 2018 yılında 7 bin kişi göreve başlayacak. Emniyet Genel Müdürlüğü 81 ilde bulunan genel müdürlüklere bekçi alımları için sayıları paylaştı. Buna göre ilimizde ve çevre illerde alımı yapılacak bekçi sayısı Bilecik 65, Bolu 65, Çankırı 50, Eskişehir 170, Kocaeli 100, Bartın 50, Karabük 60, Düzce 70 ve Zonguldak 75 olarak açıklandı.

Düzce’de  görev yapacak olan bekçilerin bir kısmının ilçelerde görevlendirileceği öğrenildi.

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: DÜZCE'YE, 70, BEKÇİ, ALINACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı