301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 20:35
 
EĞİTİMCİ HAŞMET BATUR ABIMİZ EMEKLİ OLDU
Düzce eğitim camiasının tanınmış isimlerinden Haşmet Batur 43 hizmet yılının ardından emekliye ayrıldı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
EĞİTİMCİ HAŞMET BATUR ABIMİZ EMEKLİ OLDU

Düzce eğitim camiasının tanınmış isimlerinden Haşmet Batur 43hizmet yılının ardından emekliye ayrıldı. 

Uzun yıllar Düzce İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinde bulunan Haşmet Batur, aynı zamanda spor camiasının da yakından tanıdığı bir isim. Emekli öğretmen Nihat Batur’un kardeşi, emeli Bankacı Murat Batur’un ağabeyi Haşmet Batur son olarak İzmit İl Milli Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

 

BİR ÖMÜRLÜK MESLEK HAYATI SONA ERDİ

İzmit Milli Eğitim Şube Müdürlüğü’nün sevilen renkli isimlerinden Matematik Öğretmeni Haşmet Batur, 43 yıllık meslek hayatını sonlandırarak emekli oldu 15 yıl öğretmenlik, 27 yıldır idarecilik yapan Haşmet Batur, 30 Nisan 1954 yılında Sapanca Lisesi’nde göreve başlamıştı. Çankırı Ilgaz doğumlu olan Batur’un yerine gelecek isim ise henüz netleşmedi. Düzce, Bolu ve Kocaeli’de görev yapan Batur, meslek hayatını tam 48 yıl 8 ay 15 gün sonra tamamlamış oldu

 

‘HEYCANIM HİÇ BİTMEDİ’

Emekliliğinin ardından Düzce’ye dönen olan Haşmet Batur, öğretmenlik ve idarecilik yıllarının son günlerinde kısa bir açıklama yaparak “Her gün ilk günkü heyecanla yaptığım görevimi en iyi şekilde sürdürdüğüme inanıyorum. Bütün amacım öğrencilerimiz, gençlerimiz için çalışmaktı. Şube müdürlüğüm boyunca hep bayram ve tören işlerinde görev aldım. Kocaeli’de son görev günüm 30 Nisan. Böyle güzel bir şekilde mesleği noktalandırmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Allah herkese nasip etsin” dedi. 

 

  Haşmet Batur Kimdir?

Emekli Albay Kenan Batur’un oğlu olan Haşmet Batur, 1954 yılında doğdu. Milli eğitim camiasına 1977 yılında Sakarya Sapanca Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak başlayan Batur, 1991 yılında Düzce İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevine atandı. Bolu ve Düzce’de de İl Millî Eğitim Şube Müdürü olarak çalışan Haşmet Batur, Çamköyspor’da uzun yıllar futbol oynadı.   

Düşüncelerini aldığımız Haşmet Batur, 43 yıllık meslek hayatında hep topluma ve insanlara faydalı çalışmalar yaptığını söyledi.  

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: EĞİTİMCİ, HAŞMET, BATUR, ABIMİZ, EMEKLİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı