Emekliye 3 bin 250 lira ek ödeme verilecek
Haber
04 Şubat 2020 - Salı 22:50
 
Emekliye 3 bin 250 lira ek ödeme verilecek
Emeklilere bankalar bin 250 lira promosyon verecek. Ayrıca ramazan ve kurban bayramlarında da 2 bin lira ikramiye ödenecek.
GÜNDEM Haberi
Emekliye 3 bin 250 lira ek ödeme verilecek

Emekliler bu yılın ikinci zammını Temmuz'da almaya hazırlanırken, promosyon ve ikramiye ile ek gelire kavuşacak. Emeklilerin cebine 3 bin 350 liraya varan ek  ödeme girecek.

 

SGK HAREKETE GEÇTİ

 

Emeklilerin çoğu için 2020 promosyon yılı olacak.Promosyon SGK'nın Şubat 2017'de bankalarla imzaladığı protokolle başlamış, emeklilerin büyük bölümü Mart 2017'den itibaren ödeme almıştı. Bu ayın sonundan itibaren emeklilere, ikinci promosyonları ödenmeye başlayacak. SGK Bankalar Birliği ile masaya oturacak. 

Emekliler taahhüt süresi dolar dolmaz, bankasını seçip promosyonunu alacak. Hem taban promosyon tutarlarında artış yapılması hem de bankaların kampanyalarının da hareketlenmesi bekleniyor.Bankaların promosyon tutarı bin 250 liraya kadar yükselirken, emekli müşteri getirenlere de ödeme yapılıyor.

 

İKRAMİYE TAKVİM BELLİ

 

Emeklilere bu yıl da iki kez bayram ikramiyesi ödenecek. Tutarlarda değişiklik yapılmazsa biner lira ödenecek. Ancak emekliler, ikramiyeye 'enflasyon güncellemesi' ya da 'her yıl vergi ve harçlara yapılacak artışı gösteren yeniden değerleme oranının yansıtılması' beklentisini taşıyor.İkramiye, enflasyon zammı olursa bin 118, yeniden değerleme artışı yapılırsa bin 225 lira olacak. Ramazan Bayramı ikramiyesinin 18-22 Mayıs, Kurban Bayramı ikramiyesinin 27-30 Temmuz tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Kesin tarihleri Aile Bakanlığı açıklayacak.

Kaynak:Kamudan haber

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Emekliye, 3, bin, 250, lira, ek, ödeme, verilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı