EMEKLİYE MÜJDE GELDİ
Haber
17 Ocak 2021 - Pazar 11:50
 
EMEKLİYE MÜJDE GELDİ
Ocak ayı itibariyle zamlı maaşlarını alacak olan milyonlarca emekliye bir müjde daha geldi. Emekli maaşı 1554 liranın altında olanlara yüzde 5, üstünde olanlara ise yüzde 4 ek ödeme yapılacak.
GÜNDEM Haberi
EMEKLİYE  MÜJDE GELDİ

Aralık ayında belirlenen enflasyon rakamları ile memur, işçi ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranları belli oldu. Memur emeklileri yüzde 7.33 oranında zam alırken işçi ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 8.36 oranında zam alacak. Zamlı maaşların yarından itibaren hesaplara yatmaya başlayacağı ve ek ödemelere de zam geleceği öğrenildi.

Milyonlarca emeklinin beklediği Ocak zammıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Emekliler aldıkları maaş zammının üzerine bir de ek ödeme zammı aldı. Emekli maaşı 1554 liranın altındakilere yüzde 5, üstündekilere ise yüzde 4 ek ödeme yapılacak.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları yüzde 8.36, memur emeklilerininki yüzde 7.33 arttı. Maaşlarla birlikte ek ödemeler de yükseldi. Ek ödeme tutarları, zamlı maaş üzerinden hesaplandığı için arttı. Ayrıca yüzde 5 ek ödemeden yararlanma sınırı da değişti. Bu ay itibariyle maaşı bin 554 liranın altında olanlara yüzde 5, üstündeki olanlara yüzde 4 ek ödeme verilecek.

 

 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: EMEKLİYE, , MÜJDE, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı