301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 23:47
 
ESNAF MALLARINI KALDIRIMLARA TAŞIDI !TEPKİ VAR
Akçakoca’nın en işlek caddesi olan Pazaryolu Soğuksu Caddesi'ndeki kaldırımlar adeta esnafa vitrin olarak hizmet veriyor.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
ESNAF MALLARINI KALDIRIMLARA  TAŞIDI !TEPKİ VAR

 

Akçakoca’nın  en işlek caddesi olan Pazaryolu Soğuksu Caddesi'ndeki kaldırımlar adeta esnafa vitrin olarak hizmet veriyor.

Kaldırım işgali nedeniyle yayalar ve engelliler ise, araçların neredeyse yoğunluktan birbirine girdiği caddeden yürümek zorunda kalıyor.

Yol kapasitesinden dolayı zaten dar yapılan kaldırımları yayalar yerine esnaf sattığı eşyaları dizerek kullanıyor. Soğuksu Caddesinde, yayaların yürüyebileceği bir yer kalmadığı ve bu sebeple yürümek için caddeyi tercih etmek zorunda kalmasına rağmen bir çözüm bulunmuyor. Kaldırımlarla yetinmeyen bazı esnafın kaldırımı da aşarak yola dahi eşya dizdiği görülürken, şikayetlerin iletildiği Akçakoca Belediyesi Zabıta Ekipleri'nin sorumluluğundaki bu cadde herhangi bir denetime tabi tutulmuyor.

KALDIRIM ESNAFA, KENARI ARAÇLARA, YAYA NEREYE?

İşgal edilen kaldırımlar nedeniyle yayalar yürümek için zorunlu olarak yol kenarlarını tercih ediyor. Ancak özellikle caddeye  park eden araç sayısı artınca, yalara bu kez neredeyse yolun ortasında yürümek düşüyor..

YAYALAR ÇÖZÜM BEKLİYOR

Bu caddeden geçmekte olan bazı yayalar, "Bırakın kaldırımdan geçmeyi yoldan geçmeye bile fırsat bulamıyoruz. Esnaf kaldırımı işgal etmekle kalmıyor yolu bile işgal ediyor. Bu durum görüntü kirliliğine de neden oluyor. Sırf esnaf para kazanacak diye biz yolda yürümek zorunda kalıyoruz.Son günlerde Akçakoca’da ucuz ve kaliteli sebze ve meyve satan manav market açılınca,cadde üzerinde bulunan Düzpaş market sebze ve meyvelerini kaldırıma taşıdı.Bu hiç hoş değil.Şimdiye kadar böyle bir uygulama yapmayan Düzpaş market böyle uygulamanın içerisine girmesi hiçte te hoş değil. Bu kapsamda yeni açilan Ceneviz Manav'ın Akçakoca'da açılmasından sonra sebze ve meyve fiyatlarında indirime giden DÜZPAŞ'a Akçakocalılardan tepki yağıyor. Ayrıca Otopark girişini çöplük halinede getirmesi sorumsuzluğun bu karadına pes dedirtten durumda. Neticede  kaldırımların bu kadar işgal edilmesi ve vatandaşların yolda yürümek zorunda kalması belediyenin yeterli denetimi yapmadığını gösteriyor. Artık yetkililer bu konuda duyarlılığı gösterip  bu duruma bir an önce çözüm bulunması gerekiyor" dediler.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: ESNAF, MALLARINI, KALDIRIMLARA, , TAŞIDI, !TEPKİ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı