Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 16:48
 
Fibrobeton Firması Tarafından 10 Okulumuza Bilim Seti Dağıtıldı
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Hayal Ortakları Derneği (YGA) tarafından imzalanan çocukların özgün projeler üretmesini amaçlayan "Bilim Seferberliği Projesi" protokolü kapsamında, 81 ildeki ortaokullara toplam 5.000 Bilim Seti dağıtımı planlandı. "Bilim Seferberliği Projesi"nin hayal ortaklarından biri olan Fibrobeton Firması İlimizdeki 10 ortaokula öğrencilerin faydalanacağı toplam 100 adet Bilim Seti dağıttı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Fibrobeton Firması Tarafından 10 Okulumuza Bilim Seti Dağıtıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Hayal Ortakları Derneği (YGA) tarafından imzalanan  çocukların özgün projeler üretmesini amaçlayan "Bilim Seferberliği Projesi" protokolü kapsamında, 81 ildeki ortaokullara toplam 5.000 Bilim Seti  dağıtımı planlandı. "Bilim Seferberliği Projesi"nin hayal ortaklarından biri olan Fibrobeton Firması İlimizdeki 10 ortaokula öğrencilerin faydalanacağı toplam 100 adet Bilim Seti  dağıttı.

Bu okullarımızdan biri olan Şükran Sedat Şenkardeşler Ortaokulu'nda "Bilim Seferberliği Projesi" tanıtım programı düzenlendi.

Düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan ŞAMANDAR, Fibrobeton Yönetim Kurulu Başkanı Dündar YETİŞENER, YGA Bilim Seferberliği Lideri Cemre BALABAN, Düzce'nin önde gelen hayırseverlerinden Şükran ŞENKARDEŞLER hanımefendi ve eşleri Sedat ŞENKARDEŞLER ile bir çok davetli ve öğrenci katıldı.

Program kapsamında yapılan tanıtım konuşmalarının ardından tüm davetlilerin katılımı ile Bilim Seti'ni kullanarak icat geliştiren mucit çocuklar, özgün projelerinin gösterimini yaparak, geliştirdikleri otonom arabalar ile yarıştılar.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Fibrobeton, Firması, Tarafından, 10, Okulumuza, Bilim, Seti, Dağıtıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı