301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 20:32
 
"Fidan Neyse Ağaç Odur" Projesi Tamamlandı
Gölyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kaymakamlık Makam Onayı ile geçen yıl uygulanan “Fidan Neyse Ağaç Odur Projesi”nin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi

Gölyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kaymakamlık Makam Onayı ile geçen yıl uygulanan “Fidan Neyse Ağaç Odur Projesi”nin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

2017-2018 eğitim –öğretim yılında “İhmal ve İstismar ile Aile İçi İletişim” konularında tüm köylerimiz ziyaret edilerek vatandaşlarımıza yönelik eğitimler yapılmıştır. Ailelerin projenin devamının yapılması talepleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçtiğimiz aylarda açıkladığı MEB 2023 Vizyon Belgesi’nde Hayat Boyu Öğrenme temasında yer alan; Erken çocukluk ve ergenlik dönemine ilişkin, ebeveynlere yönelik destek eğitim programları güncellenerek yaygınlaştırılacaktır.

Çocuk ve gençlerimiz başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine yönelik her türlü bağımlılıkla mücadeleye ilişkin farkındalık eğitimleri yaygınlaştıracaktır.

Hedefleri göz önüne alınarak bu yıl “Teknoloji Bağımlılığı, Erginlik Dönemi ve Aile İçi İletişim, Anne-Baba Tutumları” konularında hazırlıklar yapılarak Gölyaka ilçesine bağlı tüm mahalle ve köyleri ziyaret edildi.

Gölyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe başkanlığında; Şube müdürleri Ali Kanık ve Ahmet Girgin ile rehber öğretmenlerinin katılımıyla 10 mahalle ve 21 köy olmak üzere toplam 31 yerleşim birimine 5 haftalık takvim doğrultusunda 3’er rehber öğretmenden oluşan 3 grup halinde ziyaretler gerçekleştirildi. Köy Konağı, Camii, Camii altı, kahvehane gibi uygun yerlerde toplanan ailelere proje ekipleri tarafından eğitimler verildi.

Eğitimler; Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe’nin açılış konuşması, projenin tanıtımı ve velilerin görüş, öneri ve talepleri alındıktan sonra rehber öğretmenler tarafından hazırlanan “Teknoloji Bağımlılığı, Erginlik Dönemi ve Aile İçi İletişim, Anne-Baba Tutumları” konularında seminerler verilmesi ve son olarak da katılımcılara “Katılım Belgesi” takdim edilmesi ile tamamlanmıştır.

Bu yıl projeye katılım geçen seneye oranla fazla olduğu ve seminerlerden alınan dönütlere göre daha verimli geçtiği gözlemlenmektedir. Seminerlere 3 grupta 301 kadın 176 erkek olmak üzere toplam 477 veli katılmıştır.

Gölyaka İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, “ Projenin planlanması, hazırlanması ve uygulanması sırasında yardımlarını ve desteklerini bizlerden hiçbir zaman esirgemeyen Gölyaka Kaymakamı Sayın Adem Keleş’e teşekkürlerimi arz ediyorum. Ayrıca bizlere ev sahipliği yapan tüm mahalle ve köy muhtarlarına da teşekkür ederim. Daha nice güzel projelerde buluşmak dileğiyle saygılarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: "Fidan, Neyse, Ağaç, Odur", Projesi, Tamamlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı