301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 18:12
 
Fındık Bahçelerinde Çalışmalara Başlanıldı
Binlerce fındık üreticisini yakından ilgilendiren rekolte tahmini ve fiyat açıklaması sabırsızlıkla beklenirken, fındık bahçelerinde yabani otların temizliğine başlandı. Üreticiler, fiyat beklentilerinin 15-16 lira civarında olduğunu belirttiler.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Fındık Bahçelerinde Çalışmalara Başlanıldı

Binlerce fındık üreticisini yakından ilgilendiren rekolte tahmini ve fiyat açıklaması sabırsızlıkla beklenirken, fındık bahçelerinde yabani otların temizliğine başlandı. Üreticiler, fiyat beklentilerinin 15-16 lira civarında olduğunu belirttiler.

Fındık hasadı için geri sayım sürerken, bahçelerde de hummalı bir çalışma sürüyor. Geçen yıla oranla daha yüksek bir verim beklentisi içinde olan üreticinin fiyat beklentisi de 15-16 lira civarında olması tahmin ediliyor.

Bahçelerindeki yabani otları temizleyen ve ancak bu sayede verim alınabileceğini belirten üreticiler, hem yaptıkları hummalı çalışma hem de fiyat beklentileri konularında açıklamalarda bulundular.  Bu yıl 15 ton hasat elde etmeyi umduklarını söyleyen Üreticiler; “Pis dikenli otları temizliyoruz. Kısacası temizlik yapıyoruz. Yabani otları biçiyoruz. Biz işçi ile toplamıyoruz kendimiz topluyoruz. Randıman çok iyi bu sene. Bir felaket olmazsa 15 ton bekliyoruz.” şeklinde ifade ettiler.

Fındık tv

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Fındık, Bahçelerinde, Çalışmalara, Başlanıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı