301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Şubat 2018 - Perşembe 22:14
 
Fındık Pazarında Fiyatlar Yükseldi
Bu sene fındık fiyatlarından yana üreticinin yüzü bir türlü gülmedi. Fındık fiyatları piyasada 8-9 liranın üzerine çıkamıyordu.
EKONOMİ Haberi
Fındık Pazarında Fiyatlar Yükseldi

Fındıktan artış haberi geldi. Bunun üzerine fiyatlarda yaşanan yükseliş ile ilgili Giresun Ticaret Borsası (GTB) Başkanı Temel Yanıkoğlu, “Bugün pazarda bir kilogram fındık fiyatı 10,50 liradan işlem görüyor. Serbest piyasa ile TMO’nun alım fiyatı eşit hale geldi. Randıman farkını eklediğinizde pazardaki rakam ofis fiyatını geride bıraktı. Randıman farkı ile fındık fiyatı 11 liraya kadar çıkmakta” açıklamasında bulundu. Yanıkoğlu, TMO fiyatlarının piyasanın gerisinde kalmasına değindi.


Yanıkoğlu piyasayı yakın takipte tuttuklarını bu sayede piyasa değişikliklerine hakim olduklarını ifade etti.Gelecek günlerle ilgili olarak konuşulamayacağını belirten Yanıkoğlu, bu durumda değişiklikler de olabileceğini söyledi. Pazarda yaşanan arz-talep durumuna göre dengede farklılıklar söz konusu olabilir diyen Yanıkoğlu, fındık fiyatlarında yükselişin de devam edip etmeyeceğinde kesinlik durumunun söz konusu olmadığını dile getirdi.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru lisanslı depolar hizmete girmişti. Lisanslı depolara üreticiden yoğun bir ilgi geldi. Bu ilgiden memnun olduklarını da ekleyen Yanıkoğlu, lisanslı depoculuğun yaygınlaşması gerektiğini ve bu ortamın üretici açısından faydalı olduğunu söyledi.

Fındık Üreticisi

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Fındık, Pazarında, Fiyatlar, Yükseldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı