301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 21:52
 
GELENEKSEL 13.YAĞLI GÜREŞLER YAPILACAKMI
Düzce belediyesi tarafından her yıl Temmuz ayı içinde düzenlenen " Düzce Belediyesi Yağlı Güreşleri"nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz bir netlik kazanmadı.
SPOR Haberi
GELENEKSEL 13.YAĞLI GÜREŞLER YAPILACAKMI

Düzce belediyesi tarafından her yıl Temmuz ayı içinde   düzenlenen " Düzce Belediyesi Yağlı Güreşleri"nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı henüz bir netlik kazanmadı.


Altın Kemerli Yağlı Güreşleri yapmalarını gerektiren en önemli sebebin her yıl Edirne'de düzenlenen tarihi Kırkpınar güreşlerine gidemeyen ve o güreşleri seyretme imkanı bulamayan güreş sevelere bu güreşleri seyrettirme arzusundan kaynaklandığını ifade eden Düzce’li Güreşsever vatandaşlar  şunları söylediler:

" Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen bu yıl 13.sünü düzenleyeceğimiz Yağlı Güreşlerin fedarsyon resmi sitesinde daha netlik kazanmadı ibaresi bizleri üzmüştür.Bizde, Kırkpınar güreşleri gibi, güreşçilerin kıran kırana mücadele etmeleri, seyredenlere güreşçilerin bütün ustalıklarını göstermeleri ve güreş müsabakalarına ciddiyet getirmesi bakımından Kırkpınar esaslarına uygun güreşleri  seyretmeye başlamıştık.

 Her şeye rağmen ata sporumuz güreşi Düzce ilinde devam etmesini istiyoruz.Kalıcı Konutlarda Yapılan muhteşem bir Arenamız var ,Güreşler yapılmayacaksa neden bu  Gureş sahası yapıldı . Duyduğumuza göre  Cumayeri ve Aydınpınar güreşleride yapılmayacakmış.Çok yazık Ata sporumuzu öldürmeye kımsenın hakkı yok.Buradan yetkililerden bu yılda bu güreşlerin yapılmasını talep ediyoruz  " dediler

İşte Düzce için Tahmini olarak gösterilen Yağlı Güreş Listesine tıklayınız

 

https://festivall.com.tr/fest-kategori/5/gures/

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: GELENEKSEL, 13.YAĞLI, GÜREŞLER, YAPILACAKMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı