Gelir kaybı desteği ödemeleri başladı
Haber
20 Ocak 2021 - Çarşamba 16:20
 
Gelir kaybı desteği ödemeleri başladı
Ticaret Bakanı Ruhsar PEkcan tarafından yapılan açıklamada, yüzbinlerce esnaf ve sanatkarı ilgilendiren gelir kaybı desteği ödemelerine bugün başlandığı duyuruldu.
GÜNDEM Haberi
Gelir kaybı desteği ödemeleri başladı

Ticaret Bakanı Ruhsar PEkcan tarafından yapılan açıklamada, yüzbinlerce esnaf ve sanatkarı ilgilendiren gelir kaybı desteği ödemelerine bugün başlandığı duyuruldu.Ticaret Bakanı Pekcan: "Esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik gelir kaybı desteği ödemelerine bugün itibarıyla başlamış bulunuyoruz."

"Söz konusu desteklere yönelik talepleri ve başvuruları 30 Aralık 2020 itibarıyla almaya başladık. Burada en çok etkilenen 133 iş kolunu tespit ettik, Pekcan;internet sitemizde yayımladık. Bunlarla ilgili faal olan ticari işletmelerde basit usulde vergiye tabi olanlardan, esnaf ve sanatkarlardan, vergi muafiyeti olan kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri icra eden esnaf ve sanatkarlarımızdan kimlerin yararlanabileceklerini ilan ettik. 11 Ocak Pazartesi akşamına kadar başvuru sürecini uzatmıştık, gerekirse yine uzatırız. Şu ana kadar 2 milyonun üzerinde başvuru var. Gelir kaybı desteğine 1 milyon 300 binin üzerinde, kira desteğine 754 bin civarında müracaat eden esnafımız var.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Gelir, kaybı, desteği, ödemeleri, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı