Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 18:34
 
Genel ahlak kurallarına aykırı sitelere operasyon
Emniyet Genel Müdürlüğü, "siber devriye" faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Sosyal medyada genel ahlak kurallarına aykırı yayın yapan birçok kanal kapatıldı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Genel ahlak kurallarına aykırı sitelere operasyon

Sanal devriye' adı verilen uygulamayla sosyal medya paylaşımları nedeniyle çok sayıda kişi tutuklu veya tutuksuz yargılanıp, basın ve ifade özgürlüğü üzerindeki sansür ve baskı 'milli irade', 'devlet büyüklerine hakaret' şeklindeki gerekçelerle meşrulaştırma tartışmaları gündemdeki yerini korurken, emniyetten yeni bir açıklama geldi.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) ‘genel ahlak kurallarına aykırı, aile ve toplum yapısını bozan’ sosyal medya kanallarına ilişkin çalışma başlattıklarını duyurdu. Emniyet, ilgili bakanlıklar ve Cumhuriyet başsavcılıkları iş birliğiyle düzenlendiği belirtilen ‘siber devriye’ kapsamında birçok hesabın kapatıldığını ilan etti. Açıklamada, çalışmaların devam ettiğinin altı çizildi.

“Türk Polis Teşkilatı olarak geleceğimiz olan çocuk ve gençlerin bu tarz içeriklerden uzak kalmasını sağlamak adına Siber Devriye faaliyetlerimiz 7/24 esasına göre devam ettirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleriyle yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Bazı sosyal medya kanallarında yayınlanan içeriklerin çocuklarımız tarafından izlenmesi psikososyal yönden gelişimlerini olumsuz yönde etkileyeceği ayrıca aile ve toplum yapımızı bozan, genel ahlak kurallarına aykırı ve çocuk cinsel istismarı içeren ifadelerin yer aldığı tespit edilmiştir.

Yapılan çalışmalar neticesinde bu tarz yayın yapan içeriklerin kaldırılması ve şüphelilerin tespiti amacı ile ilgili Bakanlıklarımız ve Cumhuriyet Başsavcılığımız ile koordineli şekilde çalışmalar devam etmekte olup ayrıca suç teşkil ettiği değerlendirilen içeriklerin kaldırılması ve kanallarının birçoğunun kapatılması sağlanmıştır.

Türk Polis Teşkilatı olarak geleceğimiz olan çocuk ve gençlerin bu tarz içeriklerden uzak kalmasını sağlamak adına Siber Devriye faaliyetlerimiz 7/24 esasına göre devam ettirilmektedir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Genel, ahlak, kurallarına, aykırı, sitelere, operasyon,
Yorumlar
Haber Yazılımı