301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 16:21
 
(Görüntülü) GÖLYAKA'DA 5. GÜNDE ARAMALAR DEVAM EDİYOR
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde dereye devrilen iş makinesinin operatörünü arama çalışmalarına beşinci gününde devam ediliyor.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
(Görüntülü) GÖLYAKA'DA 5. GÜNDE ARAMALAR DEVAM EDİYOR

Düzce'nin Gölyaka ilçesinde dereye devrilen iş makinesinin operatörünü arama çalışmalarına beşinci gününde devam ediliyor.

 


Saçmalıpınar köyünün Balıklı mevkisinde 4 Şubat Salı günü iş makinesiyle dereye devrildikten sonra kaybolan operatör Muhammet Yılmaz 'ı (27) arama çalışmaları sabah yeniden başladı.

 

 

Düzce itfaiyesi, Düzce Arama ve Kurtarma Derneği (DAKE), UMKE, Sakarya Arama ve Kurtarma Ekibi, Sakarya AFAD, Ulusal Keşif Arama Kurtarma Araştırma Derneği, Kocaeli Dalgıç Polis biriminden kurbağa adamlar ve rafting ekiplerinden oluşan 101 personel, Düzce AFAD ve Gölyaka Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen çalışmalara başlamadan önce toplantı gerçekleştirdi.

 

 

Hazırlıklarını tamamlayan ekipler, 5 gruba ayrılarak Efteni Gölü, Melen Çayı ile Yılmaz'ın kaybolduğu 25 kilometrelik alandaki çalışmalara başladı.

 

Arama yapılan alanın mesafe bilgileri:
▪ Olay yeri-Nuryol Hes arası: 1.3 km
▪ Olay yeri-Melen Barajı arası: 73 km
▪ Olay yeri-Deniz bağlantısı arası: 92.5 km bütün dereler sağ-sol ve ortadan olmak üzere 3 ayrı nokta da gruplar toplamda 500 km alanda arama yapıyor.

 

 

Önceki gün montunun bulunduğu alanda yeniden arama yapılırken yakın bölgede Yılmaz'a ait olduğu belirlenen tişört bulundu. Ekipler, arama çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı. Ayrıca, Zonguldak'tan özel olarak getirtilen lazerli dedektör ile 3D-4D boyutlu arama çalışmaları da katıldı.

 

 

Bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle arama çalışmaları oldukça güçleşti.

 

 

 

Yılmaz, 4 Şubat Salı günü, elektrik santraline giden yolda meydana gelen heyelanın ardından temizlik çalışması yaparken kullandığı iş makinesiyle dereye devrilerek kaybolmuştu

Haber:Samet Kalyoncu

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: (Görüntülü), GÖLYAKA'DA, 5., GÜNDE, ARAMALAR, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı