301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 12:43
 
İL GENELİ ORTAOKUL MÜDÜRLERİYLE LGS HAZIRLIK TOPLANTISI
2020 Liselere Geçiş Sınavı, 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olup, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT, il genelindeki resmi ve özel 97 ortaokul müdürleri ile telekonferans yoluyla hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
 İL GENELİ ORTAOKUL MÜDÜRLERİYLE  LGS HAZIRLIK TOPLANTISI

2020 Liselere Geçiş Sınavı, 20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olup, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat YİĞİT, il genelindeki resmi ve özel 97 ortaokul müdürleri ile telekonferans yoluyla hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Müdürlüğümüz Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet ÖZGÜNGÖR, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve ilgili şube müdürleri de katılım sağladı.

Sınav öncesinde ve sınav esnasında yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda görüşülen konular:

Merkezî Sınav, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile birinci oturum 09.30'da, ikinci oturum 11.30'da başlayacaktır.

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.

Merkezi Sınav için her sınav merkezi okulumuzda bir güvenlik görevlisi bulundurulacaktır.

Asgari ihtiyaç miktarları mevcut sınav bina, salon ve görevlilerine ilişkin sayıların 10 fazlası olacak şekilde Bakanlığımızca belirlenmiş ve sınav günü sınav merkezi okullarımızın gereksinim duyacağı; maske, siperlik, el dezenfektanı ve nitril eldiven gibi malzeme ve ekipmanlar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce tedarik edilecek ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz bu malzeme ve ekipmanları sınav merkezi okullarımıza ulaştırmak üzere Müdürlüğümüzce belirlenen noktadan teslim alacaklardır.

Sınav merkezi okullarımıza ulaştırılan maskeler her öğrenciye 2 adet olmak üzere, bina ve salon sınav görevlilerimize eksiksiz bir şekilde dağıtılacaktır.

Sınav merkezi okullarımızın bahçesine hiçbir şekilde velilerimizin giriş yapmalarına izin verilmeyecek, bahçe girişi ve okul çevresinde sosyal mesafe kuralına uyulması hususunda tedbirler alınıp gerekli uyarılar defaatle yapılacaktır.

"Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Ekipleri"mizdeki bina temizlik görevlileri tarafından karşılanan öğrencimiz, önce el dezenfektanı kullanacak akabinde maskeleri takılarak sınav salonlarına yönlendirilecektir. Ayrıca tüm sınav salonlarında el dezenfektanı bulundurulacak, bu konuda salon görevlilerine bilgi verilecektir.

Sınav günü Rehberlik Öğretmenlerimiz muhakkak sınav merkezi okullarımızda hazır bulunacak, sınav salonlarından ziyade bahçede ve oturum aralarında sınav binasında görev yapacaklardır. Bu öğretmenlerimizin en önemli vazifesi öğrencilerimizin sınava dönük anlık kaygılarının giderilmesinin teminidir.

Sınav günü taşımalı eğitim kapsamındaki sınava girecek öğrencilerimizin taşıma yolu ile sınav merkezi okullarımıza getirilmesi sağlanacaktır.

Yine istemeleri halinde pansiyoner öğrencilerimizin sınav günü evvelinde okul pansiyonlarında konaklamaları sağlanacaktır.

Sınav için salon görevlisi görevlendirme işlemlerinin yapılacağı modül yakın bir zamanda işleme açılacaktır.

Sınav salonlarında mutat uygulamalardan farklı olarak sınava gelmeyen öğrencilerimiz olması halinde sosyal mesafe kuralına azami ölçüde uygun olacak pratik düzenlemeler yapılabilecektir.

Sınavdan önce okul müdürleriyle tekrar hazırlık değerlendirme toplantısı yapılacaktır. 

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: , İL, GENELİ, ORTAOKUL, MÜDÜRLERİYLE, , LGS, HAZIRLIK, TOPLANTISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı