Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Haziran 2020 - Pazartesi 12:18
 
İşsizlik ve Kısa Çalışma ödemeleri bugün başlıyor
Bakan Selçuk: “İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri Bugün Başlıyor”
GÜNDEM Haberi
İşsizlik ve Kısa Çalışma ödemeleri bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: “Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini bugünden itibaren ödemeye başlayacağız.” dedi.

Bakan Selçuk, Covid-19 tedbirleri kapsamında 05 Haziran tarihinde yapılması gereken Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin erkene alınarak, bugünden itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre hak sahiplerinin banka hesaplarına yatırılacağını duyurdu.

Koronavirüsle mücadele sürecinde vatandaşların evlerinden daha az çıkmaları ve kalabalık ortamlara girmemeleri için ödemelerin başvuru sürecinde bildirilen banka hesaplarına yatırılacağını aktaran Bakan Selçuk, sistemde IBAN bilgileri bulunmayanların da PTT üzerinden ödemelerinin yapıldığını hatırlattı.

 “Mayıs Ayına İlişkin Ödemeler 1-5 Haziran Tarihleri Arasında Yapılacak”

Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında tüm toplum kesimlerini desteklemeye devam edeceklerini belirten Bakan Selçuk, “Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi amacıyla 1-5 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Buna göre; T.C. Kimlik Numaralarının son hanesi; 0 olanlara 1 Haziran’da, 2 olanlara 2 Haziran’da, 4 olanlara 3 Haziran’da, 6 olanlara 4 Haziran’da, 8 olanlara da 5 Haziran’da ödemeler yapılacak.” açıklamasını yaptı.

12 Haziran'da başlayacak lig maçlarıyla ilgili yeni bir talimatname hazırlayan Futbol Federasyonu, Türkiye Spor Yazarları Derneğine önemli görevler yükledi.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İşsizlik, ve, Kısa, Çalışma, ödemeleri, bugün, başlıyor, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı