301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2019 - Çarşamba 09:26
 
KIRSAL TURİZM TESİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Düzce'nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Üçköprü Köyü Kurugöl mevkiinde faaliyet gösterecek olan ÖZTÜRK Ltd. Şti.'ne ait Kırsal Turizm Tesisi Törenle açıldı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
KIRSAL TURİZM TESİSİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Düzce'nin Kaynaşlı ilçesine bağlı Üçköprü Köyü Kurugöl mevkiinde faaliyet gösterecek olan ÖZTÜRK Ltd. Şti.'ne ait Kırsal Turizm Tesisi Törenle açıldı.

 

Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi 11. Etap kapsamında Kırsal Turizm konusunda yatırımını tamamlayan işletmenin açılışı Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü V. Necdet ÇİÇEK, Düzce İl Müftüsü Hüseyin CAN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul TAŞTAN ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

 

İl Müdürü V. Necdet ÇİÇEK "Kırsal Kalkınma Yatırımları kapsamında uygulanan ekonomik yatırım projeleri 2006 yılında başlamış olup 5'er yıllık programlar şeklinde uygulanmaktadır. Programın başlangıcından bugüne kadar İlimiz genelinde 37 proje tamamlanmış olup 13,3 milyon TL. hibe ödemesi yapılmıştır. Proje  kapsamında, büyükbaş ve küçükbaşa yönelik sabit yatırımlar, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi, çelik silo yapımı, soğuk hava deposu, yenilenebilir enerji kaynağından elektrik üreten tesis yapımı ve yenilenebilir enerji kullanan seraların yapımı, kırsal turizm yatırımları, çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri, el sanatları ve katma değerli ürünler ile bilişim sistemlerine, 250 bin TL. ile 1 milyon TL arasında değişen oranlarda hibe verilmektedir. Ekonomik yatırım projeleri 2021 yılına kadar devam edecektir.

 

Açılışını yaptığımız ve halkımızın hizmetine sunulan Kaynaşlı'nın En Güzel Mesire Yeri Projesi için Bakanlığımız tarafından 552 bin TL hibe ödemesi sağlanmıştır. Bu tesisimizin bölgemize ve müteşebbisimize hayırlara vesile olmasını diler, bereketli ve bol kazançlar temenni ederim" dedi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KIRSAL, TURİZM, TESİSİNİN, AÇILIŞI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı