Karadeniz Holding, denizcilik sektörüne yönelik yatırımlara devam ediyor
Haber
20 Ocak 2016 - Çarşamba 18:55
 
Karadeniz Holding, denizcilik sektörüne yönelik yatırımlara devam ediyor
İkinci el dökme yük gemilerini satın alarak, Türk tersanelerinde enerji gemisine dönüştüren Karadeniz Holding, 3 ay önce satın aldığı Kocatepe Tersanesi'ni, holding bünyesinde katarak ismini KARMARIN Tersanesi olarak değiştirdi.
GÜNDEM Haberi
Karadeniz Holding, denizcilik sektörüne yönelik yatırımlara devam ediyor

Satın aldığı ikinci el dökme yük gemilerini 'Power Ship'e (Enerji Gemisi) dönüştürerek, dünyanın en büyük enerji gemi filosuna sahip olmasıyla adından sıkça söz ettiren Karadeniz Holding, ikinci el gemi alımları ve tersane satın almalarıyla, denizcilik sektörüne yönelik yatırımlarına devam ediyor.

Yalova bölgesinde bulunan Kocatepe Tersanesi'ni 3 ay önce satın alarak ismini KARMARIN Tersanesi olarak değiştiren Karadeniz Holding, bundan sonra inşa ettireceği ve yeni Power Ship dönüştürme projelerini kendi mülkiyetinde bulunan tersanede yapma kararı aldı.

YOLCU GEMİSİ, ACCOMMODATION PLATFORM SHIP'E DÖNÜŞECEK

Karadeniz Holding'in iştiraki Ata Römorkör Kurtarma Hizmetleri Şirketi'nin adına satın alınan M/F STENA EXPLORER isimli 1500 yolcu ve 360 araç taşıma kapasitesine sahip hızlı yolcu feribotu "Accommodation Platform Ship" e dönüştürülmek amacıyla Kar Marin Tersanesi'nde bakıma alındı.

Power Ship gemilerinde istihdam edilen personelinin barınma ve kullanımı için yeniden dizayn edilecek M/F STENA EXPLORER, Karadeniz Holding'in mülkiyetine geçtikten sonra Liberya bayrağı çekilerek, ONE WORLD KARADENIZ olarak değiştirildi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Karadeniz, Holding,, denizcilik, sektörüne, yönelik, yatırımlara, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı