301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Kasım 2019 - Cuma 18:54
 
Kızılay’ı Akçakoca Şubesinden Hamiyet Sevil Okuluna Destek
29 Ekim – 4 Kasım Kızılay haftası etkinleri çerçevesinde Türk Kızılay’ı Akçakoca Şubesi tarafından okullara yardımda bulunuldu.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Kızılay’ı Akçakoca Şubesinden Hamiyet Sevil Okuluna Destek

29 Ekim – 4 Kasım Kızılay haftası etkinleri çerçevesinde Türk Kızılay’ı Akçakoca Şubesi tarafından Akçakoca Hamiyet Sevil Orta Okulunda İhtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyecek yardımda bulunuldu.

Türk Kızılayı Akçakoca Şube Başkanı Özkan Öztürk, gazetemize yaptığı açıklamada, Kızılay haftası etkinleri çerçevesinde okullara yardımda bulunduklarını söyledi.

İhtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giyecek verildiğini belirten Öztürk, “Milli Eğitim ve okul müdürlüğümüzden okullarımızdaki ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için bir liste istedik. O öğrencilerimize bot, mont, hırka gibi 10’a yakın kışın giyebileceği eşyaları verdik. Onları hazırladık. Bu gün 3 okula gidiyoruz. Şu an Hamiyet Sevil okulundayız. Bu hafta okullarda ihtiyaç sahibi öğrenciler ile çalışmalar yapıyoruz. Nasip olursa Düzce Bölge Kan Müdürlüğü ekiplerimizle birlikte talep eden okullarda Kızılay haftasını anlatacak, Kızılay’ın önemi hakkında öğrencilere sunumlar yapacağız” dedi.

 

Kızılay’ın önemli görevlerinin olduğunu vurgulayan Öztürk, şöyle devam etti:

“Bizim görevimiz Kızılay’ın imkanlarını halkımıza yansıtmak. Şu an yaptığımız Kızılay’ın bir görevidir. Yani yapmak durumunda olduğumuz görevlerdir. Bunun ilerisinde eğitim anlamında Kızılay’ın neler yaptığını, Kızılay’ın Türkiye’de ve Dünyada neler yaptığını anlatacağız. Kızılaycılık nedir? Toplu hareket etme hakkında, eğitim olanakları hakkında bilgilendirmelerimiz olacaktır. Sayın Kaymakamımız Yasin Öztürk de bizimle beraber oldu. Teşrif ettiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Katılımları bizlere enerji veriyor. Gönüllü Kızılaycılar ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte hareket ediyoruz. Hafta içinde okullarda sunumlarımız olacak. Herkese teşekkür ediyorum.”

 
Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kızılay’ı, Akçakoca, Şubesinden, Hamiyet, Sevil, Okuluna, Destek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı