301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 22:53
 
KODLA BÜYÜYEN NESİLLER”
Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri Alanının kod haftası etkinlikleri için düzenlemiş olduğu “KODLA BÜYÜYEN NESİLLER” adlı eğlenceli kodlama etkinliği gerçekleştirilmiştir.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
KODLA BÜYÜYEN NESİLLER”

Kodlama haftası etkinlikleri, 2018 yılı itibariyle Milli Eğitim Bakanlığımızın üyesi olduğu Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) kuruluşu tarafından Avrupa Komisyonu adına yürütülmektedir. 50’den fazla ülkede aktif olarak devam eden, Kod Haftasının amacı; kodlama ve programlamaya dair farkındalığın arttırılması, birlikte çalışmanın teşvik edilmesi ve kodlama kültürünün yaygınlaştırılmasıdır.

Kodlamayı öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair anlayışımızı genişletmemize, yeni fikirleri keşfetmemize, yenilikler için becerilerimizi ve yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olur. Bu kapsamda, 5-20 Ekim 2019 tarihleri arasında Kod Haftası (Codeweek) etkinlikleri düzenlenmektedir. Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bilişim Teknolojileri Alanının kod haftası etkinlikleri için düzenlemiş olduğu “KODLA BÜYÜYEN NESİLLER” adlı eğlenceli kodlama etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: KODLA, BÜYÜYEN, NESİLLER”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı