"Liselere Geçiş Sınavı Tercih ve Yerleştirme" Konulu Toplantı Düzenlendi
Haber
14 Şubat 2020 - Cuma 11:36
 
"Liselere Geçiş Sınavı Tercih ve Yerleştirme" Konulu Toplantı Düzenlendi
Başarıya Bir Adım Projesi kapsamında; Valilik Konferans Salonunda il genelindeki tüm resmi ortaokul müdürlerine yönelik "Liselere Geçiş Sınavı Tercih ve Yerleştirme" konulu toplantı düzenlendi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi

Başarıya Bir Adım Projesi kapsamında;  Valilik Konferans Salonunda il genelindeki tüm resmi ortaokul müdürlerine yönelik "Liselere Geçiş Sınavı Tercih ve Yerleştirme" konulu toplantı düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Müdürlüğün yöneticileri ve il geneli tüm ortaokul müdürleri katılmıştır.

Liselere Geçiş Sistemi ile ilgili bilgilendirme Müdürlüğün AR-GE biriminde görevli Öğretmen Ali CANBAZ tarafından, İlimiz Meslek Liseleri eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili tanıtım sunumu Müdürlüğün Mesleki ve Teknik Eğitim faaliyetlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Turan ŞAHİN tarafından gerçekleştirilmiştir. Ardından Düzce Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Dursun Ali YAVUZYİĞİT ve Düzce Spor Lisesi Müdürü Gökmen ZEKİ tarafından okullarında gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri, yetenek sınavları, kontenjan bilgisi vb. konularla ilgili bilgilendirme yapılmıştır.

Akçakoca Atatürk Ortaokulu Müdürü Aykan GÜLBAHAR tarafından 2019 Merkezi Yerleştirme Sınavı ile ilgili okul içi eğitim öğretim faaliyetleri hakkında sunum gerçekleştirilmiştir.

Sonrasında, İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT tarafından yapılan konuşmada; yakın tarihte başlayacak olan LGS başvuruları için okullarımızda okul müdürü, rehber öğretmen ve ders öğretmenlerinden kurulacak olan Tercih ve Yerleştime Ekipleri tarafından hazırlanan takvim çerçevesinde, planlanan  faaliyetlerin yapılması, sınav hakkında veli, öğrenci ve öğretmen bilgilendirmelerinin yapılarak, öğrencilerimizin yetenekleri doğrultusunda bir üst öğrenime geçmeleri konusunda gerekli çalışmaların titizlikle yürütülmesi istenmiştir.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: "Liselere, Geçiş, Sınavı, Tercih, ve, Yerleştirme", Konulu, Toplantı, Düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı