301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 22:42
 
MARKA Mali Destek Açıkladı
Mali Destek Programının 3 başlık altında 20 milyon lira olduğu açıklandı.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
MARKA Mali Destek Açıkladı

 MARKA olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı 2019 yılı Mali Destek Programı belirlendi. Düzce Valisi Prof. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıda Mali Destek Programının 3 başlık altında 20 milyon lira olduğu açıklandı.

Düzce Valiliği Konferans Salonunda yapılan toplantıya Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Ticaret ve Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, kurum müdürleri ile MARKA yetkilileri katıldılar. Toplantının açılışında konuya ilişkin bilgiler veren Genel Sekreter Dr. Mustafa Çöpoğlu, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansımızca hazırlanıp, yönetim kurulumuzun kabul ettiği ve Bakanlığımızın da onayladığı 2019 yılı mali destek programları kapsamında bu yıl sonuç odaklı olarak 3 kalem, 3 başlık belirledik. İlki imalat sanayine yönelik mesleki eğitimin güçlendirilmesi, ikincisi üretim altyapılarının güçlendirilmesi ve üçüncü programımız da turizme yönelik olanlardır. Bu programlar kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik olup, desteklerimizin toplamı 20 milyon TL’dir” diye konuştu. Çöpoğlu daha sonra şu görüşlere yer verdi “ İmalat sanayine yönelik mesleki eğitimi desteklemek, üretim altyapılarını, kültür ve turizm altyapılarını desteklemek’ diye 3 ana başlık altında bunları belirlemiş olduk. Her ne kadar muhatabımız kar amacı gütmeyen kuruluşlar olarak belirlenmişse de, kar amacı güden kuruluşlar da bundan yeterince istifade edeceklerdir. Eğer biz iyi yetişmiş iş gücünü, üretim altyapılarını yeterince desteklersek, kar amacı güden kuruluşlar da bu mali destek programından İlleri için yeterince istifade edip bunu sağlamaya çalışacaklardır. zKalkınma Ajanslarımızın yetkili uzmanlarının yapmış olduğu bu çalışmaları çok kıymetli buluyoruz, ancak bu kıymetli çalışmaların sonuç alması için bu tanıtımda, bilgilendirmede ortaya konacak olan proje tekliflerine yeterli katılımın sağlanması da, çok önem arz etmektedir. Başta kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere, üniversitelerimiz, OSB’lerimiz, Ticaret ve Sanayi Odalarımız, kar amacı gütmeyen diğer kuruluşlarımız, kooperatiflerimiz bundan yeterince istifade etmelidirler. Bununla birlikte kamu kurum ve kuruluşlarımız da burada bir önder rol konumunda olmalıdırlar.”

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı da yaptığı konuşmada, Ağustos ayı başına kadar MARKA başkanlığını yürüteceğini belirtti ve ‘ MARKA olarak Düzce’de 176 projede 21 milyon lira ajans desteği verildi. Bunların 40 milyon lira değeri bulunuyor’ dedi. 2019 Malı Yılı Destek Programında, İmalat sanayine yönelik mesleki eğitimin geliştirilmesi için 8 Milyon, üretim alt yapılarının geliştirilmesi için 6 milyon lira, kültür ve turizm projesi için 6 milyon lira ödenek ayrıldı.

 

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MARKA, Mali, Destek, Açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı