Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 19:23
 
Meteoroloji'den flaş uyarı! Yağış geliyor
Genel Müdürlükten yapılan açıklamada "Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" bilgisi geldi.
GÜNDEM Haberi
Meteoroloji'den flaş uyarı! Yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürü Coşkun "Yurdumuzun 22 Kasım cuma ve 25 Kasım pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor" açıklamasında bulundu.

Hava sıcaklığının, uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyrettiğini dile getiren Coşkun, yazılı açıklamasında, yağışlı sistemlerin etkisiyle, sıcaklıkların cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceğini bildirdi.

CUMA VE PAZARTESİ YAĞIŞLI SİSTEMLER GELİYOR


Cuma ve pazartesi günleri yağışlı sistemlerin Türkiye'ye giriş yapacağının altını çizen Volkan Mutlu Coşkun, "22 Kasım cuma ve 23 Kasım cumartesi günleri Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek yağışların 24 Kasım pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor. 25 Kasım pazartesiden itibaren ise Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve cephe sistemlerinin etkisiyle ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği ve bu yağışların yurdun büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Bölge gündemi

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Meteoroloji'den, flaş, uyarı!, Yağış, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı