301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 23:57
 
Mevsimlik İşçilerin Süresi Uzatıldı
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Konfederasyonumuz Hak-İş’in Genel Kuruluna teşrif ederek Mevsimlik İşçilerin Süre Uzatımı ile alakalı müjdeyi verdi emekçilerimiz 9 ay 29 gün çalışacak.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Mevsimlik İşçilerin Süresi Uzatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Hak-İş Olağan Genel Kurulunda gerçekleştirdiği konuşmasında geçici işçiler için müjdeli açıklamayı yaptı. Kurum ve kuruluşların bünyesinde kamu hizmeti vermeye devam eden işçilerden olan geçici işçiler için bir süredir süreklilik ve çalışma devamlılığı konularında talep gelmesinin ardından söz konusu talep cevapsız kalmadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hak-İş Olağan Genel Kurulunda konuşma yapması münasebeti ile milyonlarca işçinin gözü bu genel kurula çevrildi ve Cumhurbaşkanından gelecek açıklamalar dikkatle dinlenmeye başlandı. Geçtiğimiz hafta içerisinde taleplerini diler getiren binlerce işçinin çalıştıkları Orman Bakanlığı’ndan daha önce yapılan açıklamalara göre 4 ay süre ile iş başı yapan işçilerin bu süreç sonunda işlerine devam ettirilmeyeceği biliniyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamada yer alan ifadelere göre Orman Bakanlığı ve Orman İşlerinde işçi ihtiyacının had safhada olduğu ve söz konusu geçici işçilerin çalışmalarına devam edeceği müjdesi ilan edildi.

Yapılan açıklamada yer alan ifadelere göre; “Ormancılık faaliyetleri ve orman yangınları ile mücadeleden dolayı işçi ihtiyacının had safhada olması gerekçesiyle bütün geçici işçiler için 4 ay süre uzatımı talebi yenilendi. 4 aylık uzatma sürecini böylece gerçekleştirmiş oluyoruz. Hayırlı olsun.” İfadeleri yer aldı.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Mevsimlik, İşçilerin, Süresi, Uzatıldı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı