MHP’Lİ DÜZCE VEKİLİ ÜMİT YILMAZ’A TEPKİ YAĞIYOR
Haber
05 Mayıs 2020 - Salı 12:52
 
MHP’Lİ DÜZCE VEKİLİ ÜMİT YILMAZ’A TEPKİ YAĞIYOR
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama çok tartışıldı. CHP ve İYİ Parti’yi terör örgütü PKK ile aynı kefeye koymasına birçok kesim sert tepki gösterdi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
MHP’Lİ DÜZCE VEKİLİ ÜMİT YILMAZ’A TEPKİ YAĞIYOR

 

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama çok tartışıldı. CHP ve İYİ Parti’yi terör örgütü PKK ile aynı kefeye koymasına birçok kesim sert tepki gösterdi.Daha önceleride Düzce Ak parti teşkilatı vekil Yılmaza Fındık konusunda şov yaptığı gerekçesi ile tepki vermişlerdi

Düzce CHP il başkanlığının sert tepkisi

Düzce Mhp Milletvekili Ümit Yılmaz’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamada kullandığı ifadeler bir vekile yakışmamıştır. Tek adam yönetim zafiyetlerine karşı çıkamamak kendisinde tükenmişlik sendromu yaratmış, yanlış yeri hedef almıştır, hedefi düzeltmesini tavsiye ederiz. Gerekli açıklama bugün (salı günü) basın acıklaması ile protesto edilecektir.

Cumhuriyet Halk Partisi Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan CHPKK yazısı paylaşımına sert tepki gösterertek bir kınama yazsısı yayımladı

 

Milletvekili Yılmaz’ Facebook’tan,” TC Devletini yardım topladığı için eleştiren chpkk-ip AB liderleri Macron ve Merkel dahil olmak üzere coronayla mücadele için bugün Avrupa genelinde yardım kampanyası başlatıyorlar. Demek ki neymiş bu gibi durumlarda her ülke yardım kampanyası yapıyormuş.” Paylaşımında bulunmuştu. Bu paylaşıma CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’dan sert bir şekilde açıklamada bulundu.

 

 

Abanoz yaptığı açıklamada, Milletvekilin bu paylaşımın şiddetle kınadıklarını belirterek,” Milyonlarca Cumhuriyet Halk Partili vatandaşlarımızın ödediği vergilerle maaşını alan milletin vekili sandığımız Ümit Yılmaz’ın yapmış olduğu son derece yakışıksız ve iftira içeren açıklamasını üzüntü ile okumuş bulunmaktayız. Üzüntümüzün sebebi kendisini memleketimizin vekili olarak görmemizden kaynaklanmaktadır. Ne yazık ki kendisi milletin vekili olmak yerine sarayın vekili olma yolunda emin adımlarla yürümektedir. Kendisini yapmış olduğu talihsiz yorumdan ötürü kınıyoruz ve tekrar milletin vekili olmasını öneriyoruz.” Dedi.

Daha sonra Gölyaka CHP  ilçe başkanı  Abdullah Şahin tepki gösterdi

PKK lı soysuzlar bu kadar huzursuzluk veremedi bu topluma, onların yapmak isteyip de beceremediklerini siz yapıyorsunuz bravo size, bu yaptığınız Milliyetçilik değil, bu yaptığınız düpedüz milleti birbirine düşürme, bölme ve parçalamaya hizmet ediyor. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal ATATÜRK ün kurduğu parti olan Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin her döneminde olduğu gibi bugün de vatansever, milliyetçi ve devletçi kadroların elinde iktidara yürümektedir ve bu ilkeli, kararlı iktidar yürüyüşümüz sizi o kadar çok korkutmuş ki yüreği vatan sevgisiyle dolup taşan komşunuzu PKK lı soysuz teröristler ile aynı kefeye koyarak bölücülüğün ta kendisini yapacak kadar gözünüz dönmüş durumdadır. Keşke bu tip belden aşağı siyaset üretmeye çalışarak bölücülüğe hizmet etmek yerine birleştirici kardeşçe politikalar üretseydiniz, keşke Düzce miz için güzel projeler üretseydiniz. Güzel ülkemizin, güzel Düzce mizin milletvekili olmanızdan utanç duyuyorum.

İyi parti Düzce il başkanı Yunus Özay ER ise tepkisini şöyle gösrterdi

İyi Parti İl Başkanı Er ise MHP Düzce milletvekili Yılmaz'a sosyal medyadan "Cenazede beraberiz, düğünde beraberiz, özümüz bir, memleketimiz bir, yakışmıyor bu tip söylemler" diyerek tepki gösterdi.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: MHP’Lİ, DÜZCE, VEKİLİ, ÜMİT, YILMAZ’A, TEPKİ, YAĞIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı