Milliyetçi Hareket Partisi Gönülleri Fethetti
Haber
29 Mart 2019 - Cuma 23:40
 
Milliyetçi Hareket Partisi Gönülleri Fethetti
Yerel seçime sayılı günler kala Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı İlhami Cabaoğlu ve MYK Üyesi Bahadır Alperen Yığılca’ya geldi.
DÜZCE YEREL HABER Haberi
Milliyetçi Hareket Partisi Gönülleri Fethetti

Atatürk mahallesinde bulunan seçim ofisinde MHP Yığılca İlçe başkanı İlhan Yalçın, Belediye Başkan adayı Rasim Çam, İl Genel Meclis adayları Ramazan Muhterem Baltacı, Sabahattin Keskin, Belediye meclis üyeleri ve vatandaşların katılımı ile konuşmalar yapıldı.

İlçe başkanı İlhan Yalçın yaptığı konuşmada,  “Yığılca’da siyaset Yığılcalı hemşehrilerimiz ile olur. Bakıyorum kirli siyasetler başlamış. Ne yaparsanız yapın Yığılcalı vatandaşlarımızın kafasını karıştıramayacaksınız. Yığılca halkı cevabı size sandıkta verecektir. Algılar, tehditlere bu millet boyun bükmeyecek. Yığılca ehline emanet diyor ”dedi.

MYK üyesi Bahadır Alperen Yığılca’nın sesinin Ankara’dan duyulduğunu belirtere, “Yığılca’da Allah nasip ederse bu iş bitmiş. Milliyetçi Hareket Partisinin Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, İl Başkanımız İlhami Caboğlu, Milletvekilimiz Ümit Yılmaz, Rasim Çam’ın yanındadır. Rasim Çam, Yığılca’yı kazanmıştır. Bu iş bitmiştir burada. Allah nasip ederse Pazar günü sandık başına gideceğiz. Biz hangi partiye daha önce oy vermiş olursa olsun vatandaşımızın gönlüne girdik. Sizden ricam sandıklara sahip çıkınız. Sandık başında durmak çok önemli. Ankara dan gelen anket sonuçlarına göre Rasim Çam'ın oyu Yığılca’da 58,33 görülüyor. Partimize ve adaylarımıza vatandaşlarımız teveccüh gösteriyor. Bizlerde bunu karşılıksız bırakmayacağız” dedi.

İl Başkanı İlhami Caboğlu ise, “Size samimi söylüyorum ben Yığılca’ya geldiğimde kendime geliyorum. Sayın başkanımızın önünü kesme gibi birilerinin meyili olmuş. Ülkücü iradenin önünü haçlılar kesememiş siz kimsiniz haclımısınız. Haclı zihniyeti iseniz Yığılca’da ne işiniz var. Ülkücü iradenin önünü kimse kesemez, keserse ne olacağını kendileri bile tahmin edemezler. Yığılca’da bizlere meyili olan bir vatandaşımızın burnu bile kanasa bunu hesabını sorarız. Bu tür yaklaşımları tasvip etmiyoruz. Sizlerde cevaplarını 31 martta vereceksiniz.  Yığılca’nın üzerinde ciddi baskılar vardı şimdi seçim döneminde de devam ediyor. Buna müsaade etmeyin. Bunlar son çırpınışları. Cumhur ittifakı vardır. Yığılca’da seçilen Cumhur ittifakının, Milliyetçi Hareket Partisi de Cumhur ittifakının belediyesi olacaktır” dedi.

Belediye Başkan adayı Rasim Çam, “Değerli Yığılcalı hemşehrilerim. Başka partili aday çıkıyor burada Sarıkayalı, Gökçeağaçlı, Yoğunpelitlii Karakaşlı kimse yok diyor. Biz diyoruz ki birleştireceğiz. Ayırmayacağız. 39 köyümüz ve 4 mahallemiz bir olacak.

İGM adayı Ramazan Muhterem Baltacı ise, “Köy ve mahalle gezilerimizde halkımız tarafından hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadık. Sadece bizden rahatsız olanlar mevcut siyasi yöneticiler oldu. Sizden rica ediyorum tahriklere kapılmayın. Milletimiz neyin ne olduğunu gayet iyi görüyor” dedi.

Konuşmaların ardından partililer ve vatandaşlar ilçe merkezinde yürüyüş gerçekleştirdiler. 

Ahmet Alkan

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Milliyetçi, Hareket, Partisi, Gönülleri, Fethetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı