301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 10:22
 
"MİNİK 112" HEYECANI AKÇAKOCA ANAOKULUNDA YAŞANDI.
Düzce Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İl Ambulans Servisi Başhekimliğimizce yürütülen MİNİK 112 Proje si kapsamında Akçakoca İlçemizde bulunan Akçakoca Anaokulundaki öğrenciler ile bir araya gelinmiştir
DÜZCE YEREL HABER Haberi

Düzce Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İl Ambulans Servisi Başhekimliğince yürütülen MİNİK 112 Proje si kapsamında Akçakoca İlçesinde bulunan Akçakoca Anaokulundaki öğrenciler ile bir araya gelinmiştir.
02 Nisan Salı günü, Akçakoca Anaokulunda gerçekleştirilen etkinliğe, Akçakoca 2 nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personeller katılmıştır. 


İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin YILMAZ Minik 112 Proje ile ilgili amacımız öğrencilerimize Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, ambulans donanımının görsel olarak tanıtılması, 112 Acil hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi, gelecek nesillerin sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olması amacıyla farkın dalık eğitimi verildiği belirtti.
İlimiz genelindeki okullarda Minik 112 Projemizin 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Kaynak: Editör: Haber Merkezi
Etiketler: "MİNİK, 112", HEYECANI, AKÇAKOCA, ANAOKULUNDA, YAŞANDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı